Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bydgoszcz-Inowrocław szybciej i bezpieczniej

Bydgoszcz-Inowrocław szybciej i bezpieczniej

Jeszcze przed wakacjami będzie przebudowane skrzyżowanie trasy na Konin z drogą serwisową na Białe Błota (woj. kujawsko-pomorskie). Kierowcy przejadą drogą Bydgoszcz - Inowrocław szybciej i bezpieczniej.

Bydgoszcz-Inowrocław  szybciej i bezpieczniej
Na wprowadzenie zmian na tym skrzyżowaniu został rozpisany przetarg. - Zmiany zamierzamy wdrożyć jeszcze przed wakacjami - informuje Tomasz Okoński, rzecznik bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

- Na skrzyżowaniu zostaną zamontowane dodatkowe kamery analizujące natężenie ruchu. Dodatkowo przeprogramujemy sygnalizację świetlną. Najważniejszą zmianą będzie likwidacja oddzielnego sygnału do skrętu w lewo od strony Inowrocławia w kierunku drogi serwisowej na Białe Błota. Pojazdy znajdujące się na drodze krajowej nr 25 otrzymają jeden zielony sygnał. To będzie oznaczało, że skręt w lewo będzie możliwy tylko pod warunkiem, że od strony Bydgoszczy nic nie będzie jechało. Z takiego rozwiązania korzysta stosunkowo niewiele pojazdów . Tymczasem dzięki takiej zamianie ograniczymy liczbę faz świateł do dwóch (jedna dla dk nr 25 i druga na wyjazd z drogi serwisowej). To powinno w znaczący sposób poprawić przepustowość skrzyżowania - mówi Tomasz Okoński.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
AMG zbuduje nowego Mercedesa SL
AMG zbuduje nowego Mercedesa SL
Już za kilka lat na rynku pojawi się kolejna odsłona Mercedesa SL. Największy roadster od producenta samochodów w gwiazdą zostanie tym razem zaprojektowany przez ekipę z Affalterbach.