mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bydgoszcz-Inowrocław szybciej i bezpieczniej

Bydgoszcz-Inowrocław szybciej i bezpieczniej

Jeszcze przed wakacjami będzie przebudowane skrzyżowanie trasy na Konin z drogą serwisową na Białe Błota (woj. kujawsko-pomorskie). Kierowcy przejadą drogą Bydgoszcz - Inowrocław szybciej i bezpieczniej.

Bydgoszcz-Inowrocław  szybciej i bezpieczniej
Na wprowadzenie zmian na tym skrzyżowaniu został rozpisany przetarg. - Zmiany zamierzamy wdrożyć jeszcze przed wakacjami - informuje Tomasz Okoński, rzecznik bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

- Na skrzyżowaniu zostaną zamontowane dodatkowe kamery analizujące natężenie ruchu. Dodatkowo przeprogramujemy sygnalizację świetlną. Najważniejszą zmianą będzie likwidacja oddzielnego sygnału do skrętu w lewo od strony Inowrocławia w kierunku drogi serwisowej na Białe Błota. Pojazdy znajdujące się na drodze krajowej nr 25 otrzymają jeden zielony sygnał. To będzie oznaczało, że skręt w lewo będzie możliwy tylko pod warunkiem, że od strony Bydgoszczy nic nie będzie jechało. Z takiego rozwiązania korzysta stosunkowo niewiele pojazdów . Tymczasem dzięki takiej zamianie ograniczymy liczbę faz świateł do dwóch (jedna dla dk nr 25 i druga na wyjazd z drogi serwisowej). To powinno w znaczący sposób poprawić przepustowość skrzyżowania - mówi Tomasz Okoński.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie
Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie
Toyota Yaris GRMN to samochód, który wzbudza dużo emocji. Osoby chętne na japońskiego hot-hatcha muszą się pospieszyć. Do sprzedaży w Europie trafi zaledwie 400 sztuk. Auta będą dostępne w sprzedaży internetowej.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech