mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bydgoszcz: Koniec prac na wiadukcie Warszawskim

Bydgoszcz: Koniec prac na wiadukcie Warszawskim

Po blisko dwóch latach zakończyły się prace związane z przebudową wiaduktu Warszawskiego w Bydgoszczy. Obiekt ten jest o tyle istotny, że przebiega po nim droga krajowa nr 80. Gruntowna modernizacja kosztowała około 20 mln zł.

Bydgoszcz: Koniec prac na wiadukcie Warszawskim
W sobotę, 29 listopada bieżącego roku oddano do użytku północną nitkę wiaduktu Warszawskiego w Bydgoszczy. Modernizację tego newralgicznego wiaduktu (w ciągu drogi krajowej nr 80) rozpoczęto w grudniu 2006 roku. Najpierw drogowcy wkroczyli na nitkę południową, która została udostępniona kierowcom już w kwietniu 2008 roku. W tym samym czasie prace ruszyły na części północnej. Podczas całego remontu ruch na wiadukcie odbywał się wahadłowo, najpierw na nitce północnej, następnie auta jeździły po wyremontowanej części południowej. Ostatecznie normalny ruch wrócił na ul. Fordońską po prawie dwóch latach.

Remont wiaduktu Warszawskiego był konieczny ze względu na zły stan techniczny i zbyt niską nośność. W ramach modernizacji przeprowadzono remont konstrukcji obiektu oraz wymianę wszystkich elementów wyposażenia, a także wzmocniono ustroje nośne i podpory. Oznacza to, że obecnie nośność wiaduktu wynosi 30 ton. Nitka północna wiaduktu Warszawskiego ma 23 przęsła o łącznej długości 431 m, szerokość jezdni wynosi 7 m, opaska chodnikowa – 1,7 m, a szerokość chodnika 2,7 m. Te same parametry dotyczą nitki południowej, jednak z wyjątkiem jej długości – ta strona wiaduktu jest dłuższa o 7 metrów. Przebudowa wiaduktu kosztowała około 20 mln zł.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.