mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bydgoszcz: Próby obciążeniowe wiaduktu

Bydgoszcz: Próby obciążeniowe wiaduktu

Trwa remont Wiaduktów Warszawskich w Bydgoszczy, znajdujących się w ciągu drogi krajowej nr 80. Na wiadukcie południowym specjaliści z Politechniki Poznańskiej przeprowadzili już próby obciążeniowe. Wiadukt północny będzie remontowany w drugiej kolejności.

Bydgoszcz: Próby obciążeniowe wiaduktu
Kończy się pierwszy etap remontu Wiaduktów Warszawskich w Bydgoszczy. Do tej pory trwały prace związane z remontem południowego wiaduktu, a cały ruch skierowany był na wiadukt północny. Specjaliści przeprowadzili już próby obciążeniowe nowego obiektu. Przez południową jezdnię wiaduktów kilka razy przejechało sześć ciężarówek wyładowanych piaskiem, każdy samochód z załadunkiem ważył 30 ton. Samochody obciążały po kolei pięć wybranych przęseł, pod którymi zamontowana została specjalistyczna aparatura mierząca ugięcia. Przeprowadzono też tzw. obciążenia dynamiczne, podczas których załadowana ciężarówka wjeżdża na specjalną kantówkę, co wywołuje drgania na wiadukcie.

Przeprowadzenie udanych prób obciążeniowych pozwala wystąpić do wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego z wnioskiem o dopuszczenie południowej nitki wiaduktu do użytkowania. Dzięki temu będzie można skierować cały ruch na nowy obiekt i rozpocznie się drugi etap remontu, który obejmie wiadukt północny.

Remont Wiaduktów Warszawskich w ciągu miejskiego odcinka drogi krajowej nr 80 w Bydgoszczy był konieczny ze względu na zły stan techniczny i zbyt niską nośność konstrukcji. Inwestycja obejmuje remont dwóch 423 metrowych obiektów, które mają uzyskać nośność 40 ton i nową nawierzchnię. Koszt prac to 20 mln zł.

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~Casandra 2008-04-15

Bawia sie z tym wiaduktem juz ponad rok a drugi maja skonczyc w pol roku. Ciekawe jak im sie to uda? Moze chociaz wiadukt bedzie dobrze zrobiony. Okaze sie za kilkanascie dni.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando