mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bydgoszcz: Trasa Uniwersytecka pełną parą

Bydgoszcz: Trasa Uniwersytecka pełną parą

Trasa Uniwersytecka w Bydgoszczy czyli połączenie ulicy Powstańców Wielkopolskich i Wojska Polskiego estakadą, jedna z największych tego typu konstrukcji w Polsce jest prawie na półmetku – stan zaawansowania prac to 45,1%. Wartość tej inwestycji to ponad 207 mln zł. Dwujezdniowa trasa o długości ponad 1,5 km to m.in. osiem obiektów mostowych (estakady lewobrzeżna i prawobrzeżna, tzw. most nurtowy, dwa wiadukty od strony ul. Jagiellońskiej oraz kładka widokowa).

Bydgoszcz: Trasa Uniwersytecka pełną parą
Trwa betonowanie ustrojów nośnych, wykonywane są kolejne przęsła, prowadzone są roboty związane z rusztowaniami mostu głównego przez Brdę.  Wykonane już zostały roboty fundamentowe, zaawansowane są także prace nad filarami.

Wykonawca to konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Mostowych Mosty-Łódź S.A., Firma Gotowski Budownictwo Komunikacyjne i Przemysłowe Sp. z o.o. Bydgoszcz oraz Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. Kobylarnia.

Roboty drogowe przekroczyły 30 % zaawansowania. Część zakresu prac przekroczyła już „półmetek” – np. roboty sanitarne (65,4%), estakada prawobrzeżna (59,1%), most nurtowy (53,4%). Średni stan zaawansowania to 45,1%. Przewidywany termin zakończenia inwestycji „Budowa ulicy Ogińskiego w Bydgoszczy na odcinku od ulicy Powstańców Wielkopolskich do ulicy Wojska Polskiego wraz z obiektami inżynierskimi i dojazdami”  to jesień 2013 r.

W związku z budową trasy wprowadzono kolejne zmiany w organizacji ruchu. Od 1 marca 2012 roku rozpocznie się przebudowa ul. Moniuszki. Dlatego na ul. Moniuszki (na kierunku od ul. Ogińskiego do ul. Skłodowskiej-Curie) wprowadzony został ruch jednokierunkowy. Natomiast na ul. Moniuszki (na kierunku od ul. Skłodowskiej-Curie do ul. Ogińskiego) wprowadzony zostanie zakaz wjazdu (brak przejazdu). Objazd do ul. Ogińskiego prowadzony będzie poprzez ulice: Sportową i Szymanowskiego (w kierunku ronda Wielkopolskiego) oraz poprzez ulice: Wyczółkowskiego i Jagiellońską. Zmiany obowiązywać będą do końca kwietnia 2012 lub do odwołania. Ponadto, na skrzyżowaniu ul. Jagiellońskiej z ul. Ogińskiego (wlot od centrum miasta w kierunku ronda Fordońskiego) wprowadzona została zmiana organizacji ruchu, w wyniku której: skręt w lewo z ul. Jagiellońskiej w ul. Ogińskiego możliwy będzie jedynie ze skrajnego lewego pasa ruchu, prawy skrajny pas ruchu zostanie zamknięty dla ruchu – informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~romek 2012-03-05

Projekt mostu przez Brdę to kolejne dziwadło projektowane pod firmę mostową która wyspecjalizowała sie w tego typu konstrukcjach podwieszonych,drogich i niepotrzebnych dla Bydgoszczy.Podoby dziwolag powstał jako przejazd nowej lini tramwajowej do ul Dworcowej tez przez Brdę.Stanowi potezna stalową wiecheć dla urokliwej XIX wiecznej zabudowy, w tym miejscu powinien powstac niski zelbetowy wiadukt którego wzó moga oglądac niedouczeni włodarze tego dziwnego miasta.Dopiero dzisiaj Wydział Ochrony Srodowiska UM w Bydgoszczy dostrzegł katastrofalne skutki tej przeprawy dla miejsowego ptactwa.Próbuje sie obejsc malujac przeprawe na czerwono która i tak poteznymi linami stanowi smiertelne zagrozenie dla przelatujacego ptactwa.Nieopodal powstał plan rewitalizacji kanału Brdy zasypanego w latach 70.Rewitalizacja która udaje rewitalizację polegajaca na zagłebieniu paru betonowych sciezek w niecce pozostałego fragmentu kanału od grobli do miejsca w który kanał został zasypany.Poniewaz czesc jest finansowana z unii daje to dobre świadectwo miejscowym decydentą.Jest to rozwiazanie wysoce krytykowane przez miejscowych architektów gdyz przywrócenie funkcji kanału do jego pierwotnego wygadu powinno byc naczelnym celem tej naprawy.Włodarze próbuja ratowac sytuacje piszac ze napełnienie go woda stanowic bedzie zagrozenie dla odpływów deszczowych i nie uzyska on pozwolenia wodnoprawnego.Mozna zadac pytanie czy w XIX wieku kiedy powstał tez nie mał takowego pozwolenia?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.