mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bydgoszcz: Trasa Uniwersytecka – podpisano umowę

Bydgoszcz: Trasa Uniwersytecka – podpisano umowę

W Bydgoszczy podpisano umowę na budowę trasy Uniwersyteckiej z mostem przez Brdę. Inwestycja warta 206,6 mln zł rozpocznie się jeszcze w tym roku. To największa inwestycja drogowa w historii Bydgoszczy.

Bydgoszcz: Trasa Uniwersytecka – podpisano umowę
Przetarg na budowę liczącej 1,6 km trasy wygrało konsorcjum, którego liderem jest Przedsiębiorstwo Robót Mostowych MOSTY-ŁÓDŹ SA, a partnerami: Firma GOTOWSKI Budownictwo Komunikacyjne i Przemysłowe Sp. z o.o. z Bydgoszczy oraz Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. z Kobylarni k/Brzozy. Na budowę Trasy Uniwersyteckiej z mostem przez Brdę miasto otrzymało dofinansowanie ze środków unijnych w wysokości 92,7 mln zł.

Trasa przebiegać będzie w większości na obiektach inżynieryjnych (na estakadzie i moście przez Brdę). Będzie to ulica dwujezdniowa (po dwa pasy ruchu w każdą stronę). Oprócz węzłów końcowych, ważnym elementem projektowanej trasy będzie węzeł typu karo, w pobliżu dworca PKS, który umożliwi zjazd i wjazd na trasę z ul. Jagiellońskiej. Głównym elementem projektowanego mostu przez Brdę jest pomost podwieszony do stalowej konstrukcji pylonu, o kształcie przenikających się podków, za pomocą lin występujących po obu stronach pomostu. Jezdnia znajdować się będzie ok. 11-14 m nad powierzchnią terenu.

Podobne wiadomości:

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Mazda MX-5 w nowej odsłonie

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.