mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bydgoszcz: Trasa Uniwersytecka – podpisano umowę

Bydgoszcz: Trasa Uniwersytecka – podpisano umowę

W Bydgoszczy podpisano umowę na budowę trasy Uniwersyteckiej z mostem przez Brdę. Inwestycja warta 206,6 mln zł rozpocznie się jeszcze w tym roku. To największa inwestycja drogowa w historii Bydgoszczy.

Bydgoszcz: Trasa Uniwersytecka – podpisano umowę
Przetarg na budowę liczącej 1,6 km trasy wygrało konsorcjum, którego liderem jest Przedsiębiorstwo Robót Mostowych MOSTY-ŁÓDŹ SA, a partnerami: Firma GOTOWSKI Budownictwo Komunikacyjne i Przemysłowe Sp. z o.o. z Bydgoszczy oraz Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. z Kobylarni k/Brzozy. Na budowę Trasy Uniwersyteckiej z mostem przez Brdę miasto otrzymało dofinansowanie ze środków unijnych w wysokości 92,7 mln zł.

Trasa przebiegać będzie w większości na obiektach inżynieryjnych (na estakadzie i moście przez Brdę). Będzie to ulica dwujezdniowa (po dwa pasy ruchu w każdą stronę). Oprócz węzłów końcowych, ważnym elementem projektowanej trasy będzie węzeł typu karo, w pobliżu dworca PKS, który umożliwi zjazd i wjazd na trasę z ul. Jagiellońskiej. Głównym elementem projektowanego mostu przez Brdę jest pomost podwieszony do stalowej konstrukcji pylonu, o kształcie przenikających się podków, za pomocą lin występujących po obu stronach pomostu. Jezdnia znajdować się będzie ok. 11-14 m nad powierzchnią terenu.

Podobne wiadomości:

RedBull X1 w pełnej krasie

auto motor i sport 0000-00-00

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.