mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bydgoszcz: Wiadukty Warszawskie do remontu

Bydgoszcz: Wiadukty Warszawskie do remontu

22 stycznia rozpocznie się zapowiadany remont Wiaduktów Warszawskich na ul. Fordońskiej, w ciągu miejskiego odcinka DK nr 80 w Bydgoszczy. Pracom remontowym zostaną poddane oba wiadukty. Na północnym przewidziano ruch dwukierunkowy – informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. Remont potrwa dwa lata.

Bydgoszcz: Wiadukty Warszawskie do remontu

Przed przystąpieniem do prac budowlanych zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu.
Zdaniem ekspertów z Politechniki Wrocławskiej z naprawą dłużej już nie można było czekać – przeprawy są bardzo złym stanie technicznym, ponadto nie zapewniają nośności zgodnej z obecnymi wymaganiami dla drogi krajowej (nr 80), część której stanowią. Każdy z wiaduktów, wsparty na 23 przęsłach, ma długość 423 metrów. Remont wyniesie 20 mln zł i przeprowadzi go wybrana w przetargu poznańska firma ”Inprobud”.

Na wiadukcie południowym, po którym odbywa się ruch z centrum w kierunku Fordonu, zrywany będzie asfalt, rozebrana płyta mostowa aż do żelbetowych belek nośnych. Po zakończeniu prac, mających potrwać do listopada br. wiadukt będzie mógł być użytkowany bez naprawy następne 30 lat, będzie miał też wymaganą nośność 40 ton. Taki sam standard ma spełniać za dwa lata wiadukt północny, remontowany w drugiej kolejności. W ramach robót wykonany zostanie także nowy system odwodnienia wiaduktów i otaczającego ich terenu.

Proponowane objazdy na czas remontowania Wiaduktów Warszawskich:

1. Ulicami Pod Skarpą, Zamczysko i Armii Krajowej;
2. Andersa, Akademicką, Lewińskiego, Inwalidów i Kamienną;
3. Wyszogrodzką,Witebską, Przemysłową i dalej Fordońską.
4. Ewentualnie obwodnicą miasta. Tablice z odpowiednią informacją stoją na skrzyżowaniach w Pawłówku, Lisim Ogonie, Stryszku, Bialychbłotach i Wypalen.

Przeczytaj także:

Rusza budowa trasy W-Z w Bydgoszczy (2006-06-22)

Obwodnica Szubina na '5' (2006-07-14)

Niemiecki Prettl w Bydgoskim Parku Przemysłowym (2006-12-11)

Z Bydgoszczy do włoskiego Bari (2006-06-19)

 

 


Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~MaTi 2007-01-23

Bedzie hardcore .. utrudni mi to zycie :( ale zeby 2 lata remontowac ??? .. juz lepiej postawili by jakis nowy fajny .. taki jak np. jest w Poznaniu na wylocie na koszalin .. ładnie wyglada i wystarczy na wiecej niz 30 lat

~WS 2007-01-22

jakość tych mapek powala........

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.