mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bydgoszcz: będzie remont Chodkiewicza

Bydgoszcz: będzie remont Chodkiewicza

- Do 14 lipca gotowy będzie dokładny projekt remontu ul. Chodkiewcza. Odbiór dokumentu otworzy drogę do ogłoszenia przetargu i wbicia przysłowiowej „pierwszej łopaty” – zapewniają bydgoscy urzędnicy. Ulica Chodkiewicza jest łącznikiem pomiędzy bydgoskim Śródmieściem a Bielawami.

Bydgoszcz: będzie remont Chodkiewicza
W ubiegłym roku miasto wyłoniło firmę, która ma za zadanie przygotować dokumentację techniczną umożliwiającą przeprowadzenie prac remontowych w ciągu ul. Chodkiewicza. Ostateczny termin dostarczenia projektu upływa w połowie lipca, a koszt jego wykonania wyniesie około 500 tys. zł. Dokumentacja oprócz projektu remontu jezdni, chodników oraz budowy ścieżki rowerowej i instalacji technicznych zawierać musi również pozwolenie na realizację inwestycji. Na remont ulicy Chodkiewicza czekają mieszkańcy osiedla Leśnego, Bielaw, Bocianowa. Ponadto przy ulicy Chodkiewicza mieści się Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, do którego każdego dnia dojeżdżają tysiące studentów i pracowników.

Ostatnim krokiem przed rozpoczęciem prac będzie ogłoszenie przetargu, w którym wyłoniony zostanie wykonawca. Jeżeli nie pojawią się odwołania od wyników przetargu, pierwsze prace polegające na remoncie tzw. rozjazdów ruszą najprawdopodobniej jeszcze w tym roku. Na ten cel zarezerwowano w tegorocznym budżecie miasta 1,5 mln zł – informuje UM Bydgoszczy.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

romandr 2010-05-15

Ciekaw jestem czy projektanci planu przebudowy ulicy Chodkiewicza uwzględnią prawdopodobną zmianę organizacji ruchu w tej okolicy i zwiększenie natężenia ruchu. Za parę lat przecież oddana ma zostać do użytku estakada od Wzgórza Wolności do ul. Ogińskiego i Sułkowskiego. Czy projektanci tą zmianę uwzględnią? Zobaczymy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport