mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bydgoszcz będzie walczyć o S5

Bydgoszcz będzie walczyć o S5

W dalszym ciągu nie wiadomo, czy droga ekspresowa S5 pobiegnie przez Bydgoszcz, ale władze miasta zapowiadają walkę o budowę drogi w najbardziej optymalnym dla miasta wariancie. W tym celu została zorganizowana konferencja prasowa.

Bydgoszcz będzie walczyć o S5
Podczas konferencji prezydent Bydgoszczy, Konstanty Dombrowicz oraz przewodniczący Rady Miasta, Dorota Jakuta, apelowali o wspólną walkę o trasę S5. Według władz miasta droga ekspresowa S5 powinna przebiegać przez Bydgoszcz, gdyż jest to najbardziej optymalny i strategiczny wariant, który dałby miastu możliwość rozwoju.

Na początku stycznia bieżącego roku Bydgoscy radni podpisali stanowisko w sprawie przebiegu ekspresówki przez miasto. Tym samym oficjalnie poparli budowę drogi według wariantu I, czyli alejami Armii Krajowej, Wyszyńskiego i Jana Pawła II. Samorzadowcy zapowiadają, że w ciągu najbliższych dni bydgoski Urząd Miasta rozpocznie akcję zbierania podpisów mieszkańców, potwierdzających poparcie dla tego wariantu drogi. Listy te trafią następnie do dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie, który podejmie ostateczną decyzję w sprawie przebiegu drogi ekspresowej. We wtorek, 5 lutego, prezydent Konstanty Dombrowicz razem z poseł RP Teresą Piotrowską omawiali sprawy przebiegu trasy S5 podczas spotkania w Warszawie z Januszem Koperem, Generalnym Dyrektorem Dróg Krajowych i Autostrad.

Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

~jestem_za 2009-05-08

jak już ktoś wcześniej wspomniał, najsłuszniej zbudować oba warianty. przejeżdżałem niedawno przez Goteborg właśnie taką rynną. co prawda miasta nie bardzo było widać, ale był to bardzo szybki przejazd. podobnie może być w przypadku naszego miasta - al. kard. Wyszyńskiego (kiedyś ulica Szeroka) nadaje się idealnie, tak samo jak rondo Fordońskie, do którego w tym kierunku się zjeżdża, a po przejechaniu lekko wspina nadaje się na dwupoziomowe rozwiązanie. pozdrawiam.

~bydgoszczanin 2008-02-17

"Optymalny" wariant przez środek miasta ??? To jedyny taki przypadek w Polsce, aby lokalne władze protestowały przeciwko budowie obwodnicy, wyprowadzającej tranzyt poza tereny zabudowane.

~Jurcio 2008-02-07

A jednak, powoli zaczynają rozumieć, że obwodnicę nie prowadzi się środkiem miasta. Z definicji. A, że stracą ci co sprzedają kiełbaski w mieście. Trudno.

~Remek 2008-02-06

Na 4 lata przed ME zaczynają się dyskusje, którędy ma przebiegać trasa. Rychło w czas...

~Mieszko 2008-02-06

Jeśli będą się kłócić o to, gdzie pójdzie droga, to jej w ogóle nie wybudują. Z drugiej strony - jeszcze lepiej wybudować obie możliwości ;)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Renault Koleos - znamy polskie ceny
Renault Koleos - znamy polskie ceny
Polski importer samochodów marki Renault opublikował cennik nowego Renault Koleos. Wiemy, ile trzeba zapłacić za podstawową wersję francuskiego SUV-a.