mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bydgoszcz: przebudowa ul. Spornej z mostem

Bydgoszcz: przebudowa ul. Spornej z mostem

Od 15 września do końca października br. potrwają prace drogowe związane z przebudową ul. Spornej w Bydgoszczy wraz z położonym w jej ciągu mostem. Przez ten czas ul. będzie zamknięta dla ruchu. Inwestycja pochłonie około 30 mln zł.

Bydgoszcz: przebudowa ul. Spornej z mostem
W ramach inwestycji nastąpi rozbiórka istniejącego mostu tymczasowego i budowa nowego jednoprzęsłowego mostu o konstrukcji kratowej. Tonaż nowego obiektu zwiększony zostanie z 5 ton (dotychczasowy most) do 50 ton. Tym samym znacznie ulegnie poprawie obsługa komunikacyjna miasta, które zyska nową przeprawę przystosowaną również do ruchu ciężkich pojazdów. Poza zwiększeniem tonażu, nowa konstrukcja mostu poszerzy istniejący szlak żeglugowy.

Ul. Sporna zostanie zmodernizowana na całej swojej długości czyli od ul. Toruńskiej do ul. Fordońskiej. W ciągu ulicy i mostu powstanie asfaltowa jezdnia i chodniki. Po jednej stronie mostu powstanie ścieżka rowerowa łącząca się ze ścieżką biegnącą wzdłuż ul. Kamiennej.

Przebudowane będą również skrzyżowania ul. Spornej z Fordońską oraz ul. Spornej z Toruńską. W rejonie tego ostatniego wyremontowany zostanie fragment torowiska tramwajowego biegnącego wzdłuż ul. Toruńskiej wraz z peronem tramwajowym oraz pojawi się nowa sygnalizacja świetlna. Dostosowaniu do nowego układu drogowego podlegać będzie również sygnalizacja świetlna funkcjonująca na skrzyżowaniu ul. Fordońskiej, Kamiennej i Spornej.

Ponadto ulica i most zyskają nową kanalizację deszczową oraz nowe oświetlenie uliczne. Ostatnim etapem robót będzie wprowadzenie na ulicy i moście stałej organizacji ruchu. Wartość inwestycji pochłonie około 30 mln zł z budżetu miasta.

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Nowy most na Sole w Żywcu już przejezdny

Nowy most na Sole w Żywcu już przejezdny

Polskie drogi 2015-10-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.