mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bydgoszcz: przetarg na nowy wiadukt

Bydgoszcz: przetarg na nowy wiadukt

Ogłoszony został przetarg na rozbiórkę istniejącego wiaduktu kolejowego i budowę nowego obiektu nad ul. Grunwaldzką w Bydgoszczy. Wyłoniony w drodze zamówienia publicznego wykonawca na przeprowadzenie prac będzie miał 24 miesiące od dnia podpisania umowy. Oferty można składać do 8 listopada.

Bydgoszcz: przetarg na nowy wiadukt
Budowa nowego wiaduktu to kontynuacja budowy Węzła Zachodniego. Istniejący obecnie wiadukt, położony w ciągu dróg krajowych nr 80 i 25, ma 23,76 m długości. Wiadukt ma istotne znaczenie zarówno dla ruchu kolejowego (linia kolejowa nr 131 Chorzów Batory – Tczew prowadzi znad morza przez Poznań na południe kraju), jak i dla ruchu kołowego miejskiego i tranzytowego. Konstrukcję wiaduktu stanowią trzyprzęsłowe blachownice stalowe, składające się z sześciu jednotorowych przęseł stalowych.

Oprócz zburzenia starego wiaduktu i budowy nowego, odbudowany zostanie również układ torowy, nastąpi też przebudowa urządzeń sterowania ruchem kolejowym, sieci trakcyjnej i urządzenia energetyki kolejowej. Ponadto w ramach inwestycji przeprowadzona zostanie przebudowa i dostosowanie układu drogowego w tym budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Kraszewska - Grunwaldzka.

Inwestycję miasto realizuje wspólnie z PKP Polskie Linie Kolejowe

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~romek 2012-10-10

Tak naprawdę to istniejacy wiadukt kolejowy który zostanie wyburzony został pominiety podczas budowy wezła zachodniego.Wiadukt wybudowano ok 1890 roku podczas budowy linii kolejowej z Berlina do Bydgoszczy.Podczas eksploatacji dochodziło do wyktraplania sie kondensujacej się wody z górnej konstrukcji wiaduktu co powodowało przyspieszona korozje tych elementów.W konsekwencji doszło do awarii lewej podpory belek na stuku z lewa podporą .Awaryjnie zinstalowano przenosny kozioł stalowy tak aby w ogóle utrzymac ruch kolejowy na tym wiadukcie.Zastanawiajacy jest kąpletny brak nadzoru nad stanem technicznym wiaduktów na tej linii .Sasiedni wiadukt w ciagu ul Grunwaldzkiej jest bardzo mocno skorodowany .Rdza odpada płatami z głównych elementów nosnych podobnie wiadukt kolejowy nad kanałem bydgoskim w ciagu linii równiez koroduje.Sutuacja przypomina olewajstwo wysokiego kalibru

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Szykują się spore zmiany w kursach na prawo jazdy. Nowe przepisy przewidują, że kierowca musiałby zdawać egzamin co rok. Takie zmiany na pewno wywołają duży sprzeciw opinii publicznej.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech