mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bydgoszcz: przetarg na nowy wiadukt

Bydgoszcz: przetarg na nowy wiadukt

Ogłoszony został przetarg na rozbiórkę istniejącego wiaduktu kolejowego i budowę nowego obiektu nad ul. Grunwaldzką w Bydgoszczy. Wyłoniony w drodze zamówienia publicznego wykonawca na przeprowadzenie prac będzie miał 24 miesiące od dnia podpisania umowy. Oferty można składać do 8 listopada.

Bydgoszcz: przetarg na nowy wiadukt
Budowa nowego wiaduktu to kontynuacja budowy Węzła Zachodniego. Istniejący obecnie wiadukt, położony w ciągu dróg krajowych nr 80 i 25, ma 23,76 m długości. Wiadukt ma istotne znaczenie zarówno dla ruchu kolejowego (linia kolejowa nr 131 Chorzów Batory – Tczew prowadzi znad morza przez Poznań na południe kraju), jak i dla ruchu kołowego miejskiego i tranzytowego. Konstrukcję wiaduktu stanowią trzyprzęsłowe blachownice stalowe, składające się z sześciu jednotorowych przęseł stalowych.

Oprócz zburzenia starego wiaduktu i budowy nowego, odbudowany zostanie również układ torowy, nastąpi też przebudowa urządzeń sterowania ruchem kolejowym, sieci trakcyjnej i urządzenia energetyki kolejowej. Ponadto w ramach inwestycji przeprowadzona zostanie przebudowa i dostosowanie układu drogowego w tym budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Kraszewska - Grunwaldzka.

Inwestycję miasto realizuje wspólnie z PKP Polskie Linie Kolejowe

Podobne wiadomości:

25 lat Skody Favorit

auto motor i sport 0000-00-00

Przełomowy model Skody obchodzi właśnie swoje ćwierćwiecze.

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~romek 2012-10-10

Tak naprawdę to istniejacy wiadukt kolejowy który zostanie wyburzony został pominiety podczas budowy wezła zachodniego.Wiadukt wybudowano ok 1890 roku podczas budowy linii kolejowej z Berlina do Bydgoszczy.Podczas eksploatacji dochodziło do wyktraplania sie kondensujacej się wody z górnej konstrukcji wiaduktu co powodowało przyspieszona korozje tych elementów.W konsekwencji doszło do awarii lewej podpory belek na stuku z lewa podporą .Awaryjnie zinstalowano przenosny kozioł stalowy tak aby w ogóle utrzymac ruch kolejowy na tym wiadukcie.Zastanawiajacy jest kąpletny brak nadzoru nad stanem technicznym wiaduktów na tej linii .Sasiedni wiadukt w ciagu ul Grunwaldzkiej jest bardzo mocno skorodowany .Rdza odpada płatami z głównych elementów nosnych podobnie wiadukt kolejowy nad kanałem bydgoskim w ciagu linii równiez koroduje.Sutuacja przypomina olewajstwo wysokiego kalibru

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Vision X - premiera w Genewie
Skoda Vision X - premiera w Genewie
Już w marcu startuje salon motoryzacyjny w Genewie. Podczas imprezy zadebiutuje koncepcyjna Skoda Vision X. To zapowiedź kolejnego SUV-a w gamie czeskiego producenta.