mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bydgoszcz: radni wybrali wariant S5

Bydgoszcz: radni wybrali wariant S5

Urząd Miejski w Bydgoszczy poinformował, że Bydgoscy radni podpisali stanowisko w sprawie przebiegu przez miasto drogi ekspresowej S5. Oficjalnie popierają budowę drogi według wariantu I, czyli alejami Armii Krajowej, Wyszyńskiego i Jana Pawła II.

Bydgoszcz: radni wybrali wariant S5
Radni poparli wariant I koncepcji budowy drogi ekspresowej S5, przygotowanej przez firmę Scott Wilson na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Bydgoscy samorządowcy popierają jak najszybszą budowę S5, aby ukończyć prace przed 2012 rokiem.

Przygotowana koncepcja przebiegu drogi ekspresowej na terenie miasta zakłada poprowadzenie nowej drogi po trasie drogi krajowej nr 5, Alejami Armii Krajowej, Stefana Wyszyńskiego i Jana Pawła II. Wybór wariantu I oznacza budowę dodatkowych jezdni w pasie oddzielającym istniejące jezdnie Alei Stefana Wyszyńskiego i rozbudowę jezdni wzdłuż Alei Jana Pawła II. Dzięki budowie S5 na terenie Bydgoszczy ma ulec poprawie przepustowość, płynność i prędkość przejazdu przez miasto w kierunku północ-południe.

Stanowisko radnych zostanie przesłane na ręce premiera Donalda Tuska. Trafi też do wojewody kujawsko-pomorskiego i do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~jacek 2008-01-17

jestem mieszkancem Bydgoszczy-nasi wlodarze nie mysla przyszlosciowo jesli ta droga przebiegnie przez miasto bedziemy zyli w ciaglych oparach spalin wszedzie buduja obwodnice miast tylko u nas wszystko robia na opak za pare lat i tak na nowo beda korki zreszta znikna niektore skrzyzowania ktore teraz sa nam potrzebne np. Glinki-Al.Jana Pawła II ciekawe tez ile bedzie wjazdow na ekspresowke i zjazdow do miasta jako kierwca jestem przeciwny tej drogi w miescie tylko obowdnica !!!!

~Sztkas 2008-01-14

Szybciej by sie jechalo na pweno byloby gdyby dokonczyli obwodnice poza miastem przez Pawlowek. Jest 3km roznicy w odleglosci. Gdyby naprawde doszlo to do skutku to nie zazdroszcze mieszkancom przy Wyszynskiego ani tym w Osielsku gdzie eska przetnie miasto na pol. Kazdy chce drogich estakad i rozwiazania na teraz a obwodnice i tak trzeba wybudowac wczesniej czy pozniej. Teraz obwodnicy nikt nie zobaczy nawet za 30 lat a S5 przez miasto i tak sie zakorkuje bo bedzie magnesem dla kierowcow ktorzy beda nadkladali drogi aby sie przejechac takim cudem techniki.

~erek 2008-01-14

fajnie, że jest taka decyzja radnych. Koszmar stać przed ronadmi w Bydzi, szczególnie w godzianch szczytu!

~Karol 2008-01-14

Z badań wynika że tranzyt przyszłą S5 (2020) to około 20% aut na trasie, reszta to miejscowi. Więc takie rozwiązanie jest bardzo dobre podzwględem mieszkańców bydy.

~wodnik 2008-01-14

To genialne i bardzo nowatorskie rozwiązanie. Zwykle autostrady i drogi ekspresowe prowadzi się poza miastami, a tu ciach, tirami przez centrum. Atmosfera się poprawi, chyba będzie krócej, choć może nie szybciej. I tu cały świat się zadziwi...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.