mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bydgoszcz: remont Fordońskiej wstrzymany

Bydgoszcz: remont Fordońskiej wstrzymany

Decyzją prezydenta Konstantego Dombrowicza remont ul. Fordońskiej w Bydgoszczy, który w poniedziałek, 22 listopada, mocno zablokował ruch kołowy w mieście, został wstrzymany. Prace kontynuowane będą najprawdopodobniej wiosną. - Ulica Fordońska to jedna z najważniejszych ulic w mieście. Remont jest tam potrzebny, jednak nie został dobrze przygotowany ze względów logistycznych – argumentował prezydent Konstanty Dombrowicz.

Bydgoszcz: remont Fordońskiej wstrzymany
Pierwotny projekt remontu zakładał prowadzenie prac na Fordońskiej nocą. Takie próby zostały podjęte z poniedziałku na wtorek, jednak z uwagi na niskie temperatury powietrza asfalt wylany nocą stygł jeszcze w godzinach porannych i nie można było otworzyć wyremontowanego fragmentu jezdni.

W tej sytuacji prace zostały przerwane i kontynuowane będą w terminie późniejszym, kiedy ruch będzie mniejszy, najprawdopodobniej wiosną. Jednocześnie ekipy zostaną zobligowane do lepszego zabezpieczenia prac. – Wczoraj w sposób niedostateczny wykonano oznakowanie miejsca prowadzenia remontu, zabrakło też jasnej informacji o terminie rozpoczęcia i zakończenia. Do prac prowadzonych w tak newralgicznym punkcie miasta, trzeba się lepiej przygotować – dodał prezydent.

Jednocześnie prezydent Dombrowicz zapowiedział, że w planach jest wprowadzenie systemu informacji dla kierowców podobnego do tego, jaki działa na niemieckich autostradach i w niektórych niemieckich miastach. Polega on nadawaniu komunikatu o lokalnych utrudnieniach na drodze i możliwości ominięcia remontowanego fragmentu ulicy. Komunikat nadawany jest w ten sposób, że nakłada się na informacje radiowe i jest słyszalny przez kierowców słuchających radia, a będących w odpowiedniej odległości od miejsca, w którym występują utrudnienia w ruchu. – Wprowadzenie takiego systemu jest możliwe i nie wymaga wielkich nakładów – dodał prezydent.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.