mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bydgoszcz szykuje się do budowy przedłużenia ul. Ogińskiego

Bydgoszcz szykuje się do budowy przedłużenia ul. Ogińskiego

Do 6 lutego br. można składać uwagi do dokumentacji projektowej dotyczącej budowy przedłużenia ul. Ogińskiego w Bydgoszczy. Chodzi o budowę ul. Ogińskiego od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego do al. Jana Pawła II wraz z modernizacją ul. Glinki na odcinku od al. Jana Pawła II do ul. Magnuszewskiej, realizowanego w ramach przedłużenia trasy Uniwersyteckiej.

Bydgoszcz szykuje się do budowy przedłużenia ul. Ogińskiego
Na odcinku od ul. Wojska Polskiego do ul. Ujejskiego zaprojektowano dwie jezdnie o szerokości 7,0 m rozdzielone 6,0 m pasem dzielącym. Na skrzyżowaniu ul. Ujejskiego z ul. Karpacką zaprojektowano 4-wlotowe małe rondo jednopasowe o promieniu 15,0 m (średnica zewnętrzna 30,0 m). Z kolei na odcinku od ul. Ujejskiego do ul. Cmentarnej zaprojektowano obiekt mostowy nad istniejącą dwujezdniową al. Jana Pawła II. Zlikwidowano jednopoziomowe skrzyżowanie na rzecz budowy węzła drogowego częściowo bezkolizyjnego – tzn. z całkowicie bezkolizyjnym przejazdem wzdłuż ulicy Jana Pawła II, ale ze skrzyżowaniami na ulicy Ogińskiego. Skrzyżowania te (Ogińskiego – Ujejskiego i Ogińskiego – Cmentarna – Glinki) umożliwiają połączenie łącznic węzła z projektowaną trasą. Takie rozwiązanie pozwala na zapewnienie wszystkich relacji na węźle Jana Pawła II – Ogińskiego przy zachowaniu obsługi komunikacyjnej przyległych terenów na niezmienionym poziomie (z zachowaniem istniejących połączeń ulic). Na tym odcinku do jezdni po zachodniej stronie przylega 2,0 m ścieżka rowerowa oraz 1,5 m chodnik. Zaprojektowano połączenie istniejącego ciągu pieszo-rowerowego z al. Jana Pawła II z nowoprojektowanym ciągiem komunikacyjnym. Dalej, na odcinku od ul. Cmentarnej do ul. Magnuszewskiej zaprojektowano 7,0 m jezdnię po śladzie istniejącej ul. Glinki a na skrzyżowaniu z ul. Magnuszewską zaprojektowano 4-wlotowe skrzyżowanie typu „małe rondo" jednopasowe o promieniu 18,5 m (średnica zewnętrzna 37,0m). Podłączono w ten sposób ul. Gniewkowską i ul. Rozłogi do tarczy skrzyżowania.

Przed rozpoczęciem realizacji inwestycji zainteresowane osoby mogą zgłosić swoje uwagi do dokumentacji projektowej. Jak zaznaczaja władze miasta, poddanie projektu konsultacjom społecznym jest realizacją polityki zwiększenia udziału mieszkańców w planowaniu inwestycji drogowych w mieście.

Podobne wiadomości:

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando