mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bydgoszcz: zmienione rondo Jagiellonów

Bydgoszcz: zmienione rondo Jagiellonów

Od 19 lipca przez ok. dziewięć tygodni na rondzie Jagiellonów w Bydgoszczy prowadzone będą prace remontowe. Z tego powodu zawieszono ruch tramwajów na części ul. Jagiellońskiej. Zmiany dotyczą też ruchu samochodów przejeżdżających przez rondo.

Bydgoszcz: zmienione rondo Jagiellonów
Kierowcy wjeżdżający na rondo z ul. Bernardyńskiej muszą skręcić w prawo, w ul. Jagiellońską i albo dojechać do skrzyżowania przy PKS, na którym mogą zawrócić, albo za przystankami awaryjnymi zawrócić i dojechać do ronda, a stamtąd prosto w stronę ul. Focha, skręcając w prawo w ul. 3 Maja lub zawrócić w ul. Bernardyńską

Remont spowodował zmiany w trasach kursowania tramwajów: pojazdy linii nr 1 kursują obecnie na trasie skróconej LPKiW – Babia Wieś, a tramwaje linii nr 3, 4 i 8 w obu kierunkach jadą przez Babią Wieś. Na rondzie Toruńskim dla linii tramwajowych nr 2, 3, 4, 6 i 8 uruchomiono przystanek zastępczy. Jednocześnie na trasie rondo Jagiellonów – Jagiellońska – rondo Fordońskie uruchomiona została zastępcza linia autobusowa „Za T3” kursująca z częstotliwością co 7,5 minuty w dni powszednie (w ciągu dnia) oraz co 10 minut w dni wolne i w dni powszednie w godzinach wieczornych. Autobusy „Za T3” będą zatrzymywać się na następujących przystankach: rondo Jagiellonów (przystanek linii nr 54 w kierunku dworca PKS), dworzec PKS, Jagiellońska – Łużycka, rondo Fordońskie (przystanek linii nocnej przy „Pasamonie”).

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Vozilla - rusza wypożyczalnia elektrycznych aut we Wrocławiu
Vozilla - rusza wypożyczalnia elektrycznych aut we Wrocławiu
We Wrocławiu rusza pierwsza w Polsce wypożyczalnia samochodów elektrycznych pod marką Vozilla. Już od listopada będzie można się poruszać po drogach Dolnego Śląska autami elektrycznymi na minuty.