mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bydgoszcz: zmienione rondo Jagiellonów

Bydgoszcz: zmienione rondo Jagiellonów

Od 19 lipca przez ok. dziewięć tygodni na rondzie Jagiellonów w Bydgoszczy prowadzone będą prace remontowe. Z tego powodu zawieszono ruch tramwajów na części ul. Jagiellońskiej. Zmiany dotyczą też ruchu samochodów przejeżdżających przez rondo.

Bydgoszcz: zmienione rondo Jagiellonów
Kierowcy wjeżdżający na rondo z ul. Bernardyńskiej muszą skręcić w prawo, w ul. Jagiellońską i albo dojechać do skrzyżowania przy PKS, na którym mogą zawrócić, albo za przystankami awaryjnymi zawrócić i dojechać do ronda, a stamtąd prosto w stronę ul. Focha, skręcając w prawo w ul. 3 Maja lub zawrócić w ul. Bernardyńską

Remont spowodował zmiany w trasach kursowania tramwajów: pojazdy linii nr 1 kursują obecnie na trasie skróconej LPKiW – Babia Wieś, a tramwaje linii nr 3, 4 i 8 w obu kierunkach jadą przez Babią Wieś. Na rondzie Toruńskim dla linii tramwajowych nr 2, 3, 4, 6 i 8 uruchomiono przystanek zastępczy. Jednocześnie na trasie rondo Jagiellonów – Jagiellońska – rondo Fordońskie uruchomiona została zastępcza linia autobusowa „Za T3” kursująca z częstotliwością co 7,5 minuty w dni powszednie (w ciągu dnia) oraz co 10 minut w dni wolne i w dni powszednie w godzinach wieczornych. Autobusy „Za T3” będą zatrzymywać się na następujących przystankach: rondo Jagiellonów (przystanek linii nr 54 w kierunku dworca PKS), dworzec PKS, Jagiellońska – Łużycka, rondo Fordońskie (przystanek linii nocnej przy „Pasamonie”).

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.