mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bytom czeka na autostradę i obwodnicę

Bytom czeka na autostradę i obwodnicę

Bytom czeka na autostradę i trzeci odcinek obwodnicy. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość bo latem trzeba będzie być przygotowanym na utrudnienia na Chorzowskiej z powodu przebudowy skrzyżowania Chorzowskiej z Głowackiego. Prace drogowe przy autostradzie A1 także komplikują podróżowanie.

Bytom czeka na autostradę i obwodnicę
- Utrudnienia drogowe na placu Wolskiego też podyktowane były przede wszystkim względami bezpieczeństwa, zarówno kierowców, jak i pieszych. Niebawem przystąpimy do prac na Chorzowskiej. Wiem, że to jedna z najbardziej uczęszczanych dróg, ale mieszkańcy muszą mieć dogodny dojazd do ul. Głowackiego – podkreśla  prezydent Bytomia Piotr Koj.

O zachowanie szczególnej ostrożności kierowcy proszeni są w okolicy budowy III etapu obwodnicy. Przebudowywane jest tam skrzyżowanie ul.  Miechowickiej, Frenzla i al. Nowaka-Jeziorańskiego. Docelowo ma ono przybrać kształt węzła drogowego. Na razie ciężarówki wywożą stamtąd ziemię poza teren budowy. Jazdę utrudnia pył i kurz, a w czasie deszczu droga jest bardzo śliska. Dodatkowo na al. Nowaka Jeziorańskiego, pomiędzy ul. Frenzla a dojazdem do CH Plejada, w obu kierunkach zwężona jest jezdnia i ograniczona prędkość. Zamknięty jest też chodnik dla pieszych w tej okolicy.

Prace drogowe idą pełną parą przy budowie autostrady A1. Z tego powodu zamknięty jest odcinek ul. Celnej pomiędzy ul. Dąbrowa Miejska a ul. Leśną, a także odcinek ul. Przyjemnej w Stolarzowicach. Kierowcy muszą zwolnić także na Obwodnicy Północnej pomiędzy ul. Nałkowskiej a ul. Dworską oraz na ul. Strzelców Bytomskich przed skrzyżowaniem z ul. Dąbrowa Miejska. Kolejne utrudnienia czekają zmotoryzowanych tuż przy granicy z Zabrzem na wysokości skrzyżowania ul. Rokitnickiej i Paderewskiego.

Mimo apeli samorządowców nadal niewyjaśniona jest kwestia opłat za przejazd odcinkiem autostrady A1. Według projektu rozporządzenia ministra infrastruktury bramki do poboru opłat miałyby stanąć na granicy Bytomia i Piekar Śląskich, co w przypadku specyfiki śląskiej aglomeracji jest posunięciem irracjonalnym. Jest też obawa, że kierowcy, chcąc uniknąć opłat, zjeżdżaliby z autostrady wcześniej i tym samym ruch tranzytowy znowu przeniósłby się do centrum Bytomia.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Wolniej na niemieckich autostradach

auto motor i sport 0000-00-00

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~bser1 2011-04-08

Ano tak doczekaliśmy się cudu Donalda "uwierzcie że może byc cud" przed wyborcze obietnice się spełnia ale te które się miało w myśli i więc niech wszyscy zobacza jak to jest uwac krentaczom ach bym zapomniał również Pana prezydenta obietnice obwodnice autostradowe muszą byc dla kierowców

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.