mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Bytom czeka na autostradę i obwodnicę

Bytom czeka na autostradę i obwodnicę

Bytom czeka na autostradę i trzeci odcinek obwodnicy. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość bo latem trzeba będzie być przygotowanym na utrudnienia na Chorzowskiej z powodu przebudowy skrzyżowania Chorzowskiej z Głowackiego. Prace drogowe przy autostradzie A1 także komplikują podróżowanie.

Bytom czeka na autostradę i obwodnicę
- Utrudnienia drogowe na placu Wolskiego też podyktowane były przede wszystkim względami bezpieczeństwa, zarówno kierowców, jak i pieszych. Niebawem przystąpimy do prac na Chorzowskiej. Wiem, że to jedna z najbardziej uczęszczanych dróg, ale mieszkańcy muszą mieć dogodny dojazd do ul. Głowackiego – podkreśla  prezydent Bytomia Piotr Koj.

O zachowanie szczególnej ostrożności kierowcy proszeni są w okolicy budowy III etapu obwodnicy. Przebudowywane jest tam skrzyżowanie ul.  Miechowickiej, Frenzla i al. Nowaka-Jeziorańskiego. Docelowo ma ono przybrać kształt węzła drogowego. Na razie ciężarówki wywożą stamtąd ziemię poza teren budowy. Jazdę utrudnia pył i kurz, a w czasie deszczu droga jest bardzo śliska. Dodatkowo na al. Nowaka Jeziorańskiego, pomiędzy ul. Frenzla a dojazdem do CH Plejada, w obu kierunkach zwężona jest jezdnia i ograniczona prędkość. Zamknięty jest też chodnik dla pieszych w tej okolicy.

Prace drogowe idą pełną parą przy budowie autostrady A1. Z tego powodu zamknięty jest odcinek ul. Celnej pomiędzy ul. Dąbrowa Miejska a ul. Leśną, a także odcinek ul. Przyjemnej w Stolarzowicach. Kierowcy muszą zwolnić także na Obwodnicy Północnej pomiędzy ul. Nałkowskiej a ul. Dworską oraz na ul. Strzelców Bytomskich przed skrzyżowaniem z ul. Dąbrowa Miejska. Kolejne utrudnienia czekają zmotoryzowanych tuż przy granicy z Zabrzem na wysokości skrzyżowania ul. Rokitnickiej i Paderewskiego.

Mimo apeli samorządowców nadal niewyjaśniona jest kwestia opłat za przejazd odcinkiem autostrady A1. Według projektu rozporządzenia ministra infrastruktury bramki do poboru opłat miałyby stanąć na granicy Bytomia i Piekar Śląskich, co w przypadku specyfiki śląskiej aglomeracji jest posunięciem irracjonalnym. Jest też obawa, że kierowcy, chcąc uniknąć opłat, zjeżdżaliby z autostrady wcześniej i tym samym ruch tranzytowy znowu przeniósłby się do centrum Bytomia.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 78 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~bser1 2011-04-08

Ano tak doczekaliśmy się cudu Donalda "uwierzcie że może byc cud" przed wyborcze obietnice się spełnia ale te które się miało w myśli i więc niech wszyscy zobacza jak to jest uwac krentaczom ach bym zapomniał również Pana prezydenta obietnice obwodnice autostradowe muszą byc dla kierowców

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa
Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa
Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów Roberta Kubicy. Polski kierowca pojawi się w drugiej połowie października na torze Silverstone w bolidzie Williamsa.