mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > CBA kontroluje przetarg na obwodnicę Augustowa

CBA kontroluje przetarg na obwodnicę Augustowa

W czwartek, 22 lutego, Centralne Biuro Antykorupcujne rozpoczęło kontrolę prawidłowości wyboru wykonawcy obwodnicy Augustowa oraz analizę treści zawartego kontraktu. Jak poinformował rzecznik prasowy CBA jest to kontrola na wniosek Prezesa Rady Ministrów.

Wcześniej, zgodnie z procedurą przewidzianą w ustawie Prawo Zamówień Publicznych, kontrolę prawidłowości wyłonienia wykonawcy przeprowadził Urząd Zamówień Publicznych. „Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad traktuje kontrolę CBA jako działanie rutynowe, które po raz kolejny potwierdzi zgodność z prawem przygotowania budowy obwodnicy Augustowa” – zapewnia GDDKiA.

Kontrolerzy zwrócili się o wydanie dokumentacji związanej z udzieleniem zamówienia publicznego na budowę obwodnicy. Badana jest również rzetelność przeprowadzonego postępowania przetargowego. Ponadto funkcjonariusze analizują dokumenty prowadzonej w tej sprawie kontroli przez Urząd Zamówień Publicznych oraz same procedury udzielania zamówień publicznych przez GDDKiA.

Obwodnica Augustowa będzie liczyła ponad 17 kilometrów; koszt jej wybudowania to 439 mln złotych. Prace przygotowawcze dla tej trasy trwały od 1992 roku i w wyniku szeregu analiz wybrany został optymalny pod kątem ekologicznym, społecznym i ekonomicznym wariant jej przebiegu. Cały proces przygotowania budowy był zgodny z prawem polskim i europejskim, co potwierdza wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z 2005 roku.

Obwodnica Augustowa będzie przechodzić przez obszary objęte programem Natura 2000 i została przygotowana zgodnie ze wszystkimi procedurami wymaganymi przez UE dla realizacji inwestycji w tego typu obszarach.

Przeczytaj także:

Ruszyły prace geodezyjne w Dolinie Rospudy (2007-02-22)

 


Podobne wiadomości:

Ruszyły prace geodezyjne w Dolinie Rospudy

Ruszyły prace geodezyjne w Dolinie Rospudy

Polskie drogi 2007-02-22

Komentuj:

~Casamdra 2007-02-26

Co ma jedno do drugiego? Prze 10+ lat projektowali droge ktora narusza prawo, mozna bylo wybudowac droge z dala od tego obszaru, taniej niz 26mln/km i bez tego cyrku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Audi rusza z seryjną produkcją silników elektrycznych
Audi rusza z seryjną produkcją silników elektrycznych
W Audi Hungaria rozpoczęła się nowa era. W fabryce w Győr oficjalnie rozpoczęła się seryjna produkcja silników elektrycznych. Linię produkcyjną symbolicznie uruchomili przedstawiciele węgierskiego rządu oraz Audi i Audi Hungaria.