mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Cała autostrada A4 na Podkarpaciu w budowie

Cała autostrada A4 na Podkarpaciu w budowie

Już cała autostrada A4 na Podkarpaciu może być budowana. Wojewoda Podkarpacki wydał ostatnią wymaganą decyzję zezwalającą na realizację autostrady dla ponad 4-kilometrowej sekcji odcinka autostrady A4 Radymno-Korczowa, przy granicy z Ukrainą. Dla pierwszej sekcji liczącej 16,8 km decyzję ZRID wydano 13 grudnia 2010r. Prace są już tam prowadzone.

Cała autostrada A4 na Podkarpaciu w budowie

Odcinek autostrady A4 Radymno-Korczowa  to drugi odcinek na Podkarpaciu realizowany systemem projektuj-buduj. Wykonawcą tego 22-kilometrowego odcinka jest firma J&P AVAX z Grecji. Zgodnie z podpisaną umową, realizacja tego zadania została podzielona na dwa etapy. Pierwszy etap to projektowanie, a drugi to realizacja. Wykonawca najpierw opracował projekt budowlany w oparciu o przekazany przez GDDKiA projekt wstępny, decyzję lokalizacyjną oraz decyzję środowiskową a następnie uzyskał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID).

Budowa autostrady A4 na Podkarpaciu

 

 

Trasa odcinka, dla którego wydano w/w decyzję ZRID przebiega przez teren woj. podkarpackiego, przez powiat jarosławski (gmina Radymno). Początek umiejscowiony jest przed węzłem Korczowa na wysokości m. Młyny, zaś koniec na przejściu granicznym z Ukrainą (PG Korczowa).

 

Budowa autostrady obejmuje w szczególności:

  1. Budowę węzła autostradowego „Korczowa”, łączącego autostradę A4 z drogą krajową nr 4
  2. Budowę odcinków dróg dojazdowych (w tym drogi do przejścia granicznego) i wewnętrznych zapewniających obsługę przyległego terenu, o łącznej dł. 5,4 km
  3. Przebudowę istniejących dróg,
  4. Budowę urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego (bariery ochronne, osłony przeciwolśnieniowe, ogrodzenie autostrady)
  5. Budowę obiektów inżynierskich: estakada z funkcją przejścia dla zwierząt, 2 wiadukty autostradowe, wiadukt drogowy, przepusty dla małych zwierząt zespolone z ciekami
  6. Budowę i przebudowę urządzeń infrastruktury technicznej 
  7. Przebudowę melioracji w zakresie: przebudowy istniejących rowów melioracyjnych, budowy przepustów na rowach melioracyjnych, przebudowie istniejącej sieci drenarskiej.
 
Podkarpacie jest obecnie jednym z największych placów budowy. Aktualnie w budowie i przebudowie jest ponad 200 km dróg, w tym m.in. 7 odcinków autostrady A4, 2 odcinki drogi ekspresowej S19 oraz obwodnica Jarosławia.

 

Autostrada A4 połączy wschodnią i zachodnią granicę Polski. Z 5 przygotowywanych na Euro 2012 odcinków 2 już są gotowe: Wielicka – Szarów oraz Zgorzelec – Krzyżowa.  Pozostałe 3 odcinki na Podkarpaciu są w budowie: Rzeszów – Korczowa, Tarnów – Rzeszów i Krzyż – Rzeszów Wschodni, Kraków – Tarnów, Szarów – Krzyż. Łączna długość budowanych odcinków to 297, 4 km, ich koszt wyniesie 13, 2 mld zł.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~sdf 2011-02-03

Spoko, Premier zwali winę na GDDKiA, ci zwalą na wykonawcę, wykonawca zwali na opieszałość lokalnych urzędników, urzędnicy stwierdzą, że wszystko robili zgodnie z obowiązującymi procedurami.... I się po kościach rozejdzie.

~rzeżnik 2011-02-03

Niecałe 500 dni do Euro 2012 ciężko będzie cały ten odcinek do granicy zrobić

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Honda NSX po face liftingu
Honda NSX po face liftingu
Honda NSX przeszła face lifting, który wprowadził kilka istotnych zmian w napędzie samochodu. Jest teraz bardziej zwinny na torze, pokonując okrążenie toru testowego szybciej niż dotychczasowy model.