mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Centrum Trzebini w remoncie

Centrum Trzebini w remoncie

Droga wojewódzka nr 791 na obszarze trzebińskiego Rynku będzie przez miesiąc zamknięta dla ruchu samochodowego. Wyznaczono objazd na trasie Trzebinia – Olkusz.

Centrum Trzebini w remoncie
W związku z prowadzoną rewitalizacją centrum Trzebini od dnia 29 lipca 2010 roku (czwartek) na okres jednego miesiąca zamknięty zostanie dla ruchu samochodowego fragment drogi wojewódzkiej nr 791 na obszarze trzebińskiego Rynku.

Objazd dla ruchu samochodowego na trasie Trzebinia – Olkusz zostanie poprowadzony od ulicy Krakowskiej (drogi krajowej) ulicą Św. Stanisława, potem ulicą 22 Lipca przez Górkę do Krza, a następnie ulicą Grunwaldzką do ulicy Piłsudskiego (drogi wojewódzkiej) w rejonie Szybu Zbyszek. Tą samą trasą będzie przebiegał objazd w kierunku przeciwnym.

W czasie obowiązywania objazdu na odcinkach drogi wojewódzkiej pomiędzy Szybem Zbyszek a Rynkiem oraz skrzyżowaniem ulicy Ochronkowej z ulicą Krakowską (drogą krajową) a Rynkiem będzie mógł się odbywać lokalny ruch samochodowy bez możliwości przejazdu przez Rynek.

W tym czasie robotnicy zajmujący się realizacją prac budowlanych związanych z I etapem rewitalizacji centrum Trzebini przystąpią do gruntownej przebudowy fragmentu drogi wojewódzkiej przebiegającej przez trzebiński Rynek. Prace obejmą m. in. montaż nowego uzbrojenia w drodze (sieć kanalizacyjna, wodna, gazowa, elektryczna, teletechniczna), zawężenie jezdni w obu kierunkach, budowę nowych chodników z obu stron drogi, wykonanie pasa rozdziału obu jezdni oraz wyspy azylu i przejścia dla pieszych w środku pasa rozdziału jezdni.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.