mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Chcą bezpłatnego korzystania z A-2

Chcą bezpłatnego korzystania z A-2

Podczas ostatniego posiedzenia Sejmiku Województwa Mazowieckiego uchwalono jednogłośnie stanowisko w sprawie opłat na odcinku autostrady A-2 z Żyrardowa do Mińska Mazowieckiego. Radni chcą żeby ten fragment drogi był bezpłatny.

Chcą bezpłatnego korzystania z A-2
Radni województwa mazowieckiego kierując się dobrem blisko trzech milionów mieszkańców obszaru metropolitalnego Warszawy, przyjęli jednogłośnie stanowisko w sprawie bezpłatnego korzystania z Autostrady A-2 na odcinku od Żyrardowa do Mińska Mazowieckiego. Według nich na całym przebiegu przez obszar metropolitalny Warszawy, od Żyrardowa do Konotopy i od drogi krajowej nr 17 do Mińska Mazowieckiego, autostrada A-2 powinna być dostępna bez pobierania opłat (podobnie jak leżący w jej ciągu przebieg drogi ekspresowej na obszarze Warszawy). Pobieranie opłat za przejazd autostradą A-2 na odcinku metropolitalnym spowoduje, że autostrada nie będzie stanowiła realnej alternatywy dla istniejącej sieci drogowej, skazując ją na zatłoczenie, przeciążenie i zniszczenie oraz powodując uciążliwość dla mieszkańców i szkody w środowisku naturalnym. Tak wykazują doświadczenia innych regionów i obszarów metropolitalnych, gdzie już powstały płatne autostrady.

Spełnienie tego warunku jest niezbędne, żeby autostrada A-2 przyczyniała się do rozwoju gospodarczego, rozwiązywania problemów komunikacyjnych i podnoszenia jakości życia blisko trzech milionów mieszkańców obszaru metropolitalnego stolicy. Na tym terenie autostrada powinna być dostosowana do jego uwarunkowań i potrzeb w takim samym stopniu jak do potrzeb tranzytu międzynarodowego i do interesów przewoźników zagranicznych oraz ich klientów. Bez spełnienia tych warunków autostrada A-2 nie polepszy w zakładanym stopniu zarówno perspektyw gospodarczych, jak też sytuacji komunikacyjnej oraz warunków życia obszaru metropolitalnego.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~wojtek 2008-12-18

jak dla mnie to wszystkie autostrady w polsce powinne byc bezplatne- bo jak sa platne to mozna przeciez pojechac przez "wiochy" za darmo. albo jesli juz platne to zeby byla jedna oplata za cala dlugosc autostrady a nie kilka bramek po drodze - bo w tedy rodzi sie pytanie - to ile gotowki trzeba miec ze soba zeby przejechac cala autostrade? ja mialem juz kiedys problem bo musialem zjechac z autostrady bo skonczyla mi sie gotowka :/

~hmmm 2008-07-25

"To co Stasiu ? głosujemy na TAK ?, TAK TAK " Ci "goście" co teraz zagłosowali jednomyślnie, nie pomyśleli z pewnością o tym żeby chociaż ze 3 pasy porobić od Żyrardowa do Mińska, tzn oni się nie dokładają do tego to idzie z innej kasy, więc można śmiało jednomyślnie zagłosować nawet za budową 6 pasów w jedną stronę. ALE ŻEBY DOGADAĆ SIE Z TYM GOŚCIEM CO TO BLOKUJE BUDOWE A2 do konotopy TO JUŻ NIE MA CHETNEGO, TAK ? brawo brawo. 'Jakoś' to będize.

~int50 2008-07-22

Brawo Radni ! Najwyraźniej są wśrod nich ludzie myślacy i przewidujący, co będzie, gdy będzie A2 płatna. Samochody uciekną z niej na inne drogi bezplatne i je zatkają.

~autobahner 2008-07-20

Brak do tej pory połączenia autostradowego między Berlinem a Warszawą to największy drogowy skandal w historii nowoczesnej Europy!!!!

~anders 2008-07-19

tylko ze ten odcinek bedzie budowany w systemie ppp czyli nie przez panstwo... ciekawe jak zmusic kogos kto wyklada swoja kase zeby udostepnil potem autostarde za darmo...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Borgward wraca na rynek europejski
Borgward wraca na rynek europejski
Już niebawem na polskim rynku motoryzacyjnym może się pojawić nowy gracz. Niemiecka marka Borgward po latach wraca do gry. Pierwszym modelem będzie duży SUV – BX7.