mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Chcą bezpłatnego korzystania z A-2

Chcą bezpłatnego korzystania z A-2

Podczas ostatniego posiedzenia Sejmiku Województwa Mazowieckiego uchwalono jednogłośnie stanowisko w sprawie opłat na odcinku autostrady A-2 z Żyrardowa do Mińska Mazowieckiego. Radni chcą żeby ten fragment drogi był bezpłatny.

Chcą bezpłatnego korzystania z A-2
Radni województwa mazowieckiego kierując się dobrem blisko trzech milionów mieszkańców obszaru metropolitalnego Warszawy, przyjęli jednogłośnie stanowisko w sprawie bezpłatnego korzystania z Autostrady A-2 na odcinku od Żyrardowa do Mińska Mazowieckiego. Według nich na całym przebiegu przez obszar metropolitalny Warszawy, od Żyrardowa do Konotopy i od drogi krajowej nr 17 do Mińska Mazowieckiego, autostrada A-2 powinna być dostępna bez pobierania opłat (podobnie jak leżący w jej ciągu przebieg drogi ekspresowej na obszarze Warszawy). Pobieranie opłat za przejazd autostradą A-2 na odcinku metropolitalnym spowoduje, że autostrada nie będzie stanowiła realnej alternatywy dla istniejącej sieci drogowej, skazując ją na zatłoczenie, przeciążenie i zniszczenie oraz powodując uciążliwość dla mieszkańców i szkody w środowisku naturalnym. Tak wykazują doświadczenia innych regionów i obszarów metropolitalnych, gdzie już powstały płatne autostrady.

Spełnienie tego warunku jest niezbędne, żeby autostrada A-2 przyczyniała się do rozwoju gospodarczego, rozwiązywania problemów komunikacyjnych i podnoszenia jakości życia blisko trzech milionów mieszkańców obszaru metropolitalnego stolicy. Na tym terenie autostrada powinna być dostosowana do jego uwarunkowań i potrzeb w takim samym stopniu jak do potrzeb tranzytu międzynarodowego i do interesów przewoźników zagranicznych oraz ich klientów. Bez spełnienia tych warunków autostrada A-2 nie polepszy w zakładanym stopniu zarówno perspektyw gospodarczych, jak też sytuacji komunikacyjnej oraz warunków życia obszaru metropolitalnego.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~wojtek 2008-12-18

jak dla mnie to wszystkie autostrady w polsce powinne byc bezplatne- bo jak sa platne to mozna przeciez pojechac przez "wiochy" za darmo. albo jesli juz platne to zeby byla jedna oplata za cala dlugosc autostrady a nie kilka bramek po drodze - bo w tedy rodzi sie pytanie - to ile gotowki trzeba miec ze soba zeby przejechac cala autostrade? ja mialem juz kiedys problem bo musialem zjechac z autostrady bo skonczyla mi sie gotowka :/

~hmmm 2008-07-25

"To co Stasiu ? głosujemy na TAK ?, TAK TAK " Ci "goście" co teraz zagłosowali jednomyślnie, nie pomyśleli z pewnością o tym żeby chociaż ze 3 pasy porobić od Żyrardowa do Mińska, tzn oni się nie dokładają do tego to idzie z innej kasy, więc można śmiało jednomyślnie zagłosować nawet za budową 6 pasów w jedną stronę. ALE ŻEBY DOGADAĆ SIE Z TYM GOŚCIEM CO TO BLOKUJE BUDOWE A2 do konotopy TO JUŻ NIE MA CHETNEGO, TAK ? brawo brawo. 'Jakoś' to będize.

~int50 2008-07-22

Brawo Radni ! Najwyraźniej są wśrod nich ludzie myślacy i przewidujący, co będzie, gdy będzie A2 płatna. Samochody uciekną z niej na inne drogi bezplatne i je zatkają.

~autobahner 2008-07-20

Brak do tej pory połączenia autostradowego między Berlinem a Warszawą to największy drogowy skandal w historii nowoczesnej Europy!!!!

~anders 2008-07-19

tylko ze ten odcinek bedzie budowany w systemie ppp czyli nie przez panstwo... ciekawe jak zmusic kogos kto wyklada swoja kase zeby udostepnil potem autostarde za darmo...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.