mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Chełm: remont ronda i ul. Hrubieszowskiej

Chełm: remont ronda i ul. Hrubieszowskiej

Kierowców czekają spore utrudnienia w ruchu w miejscowości Chełm. Wszystko za sprawą kolejnej dużej inwestycji drogowej. Najprawdopodobniej już we wrześniu rozpocznie się remont sporego odcinka  jednej z głównych ulic miasta – ul. Hrubieszowskiej, a wraz z nim ronda przy skrzyżowaniu z ul. Żwirki i Wigury oraz fragmentów Al. I AWP. Przetarg na wykonawcę prac budowlanych został już ogłoszony. Prace powinny potrwać do końca listopada.

Chełm: remont ronda i ul. Hrubieszowskiej
O realizacji inwestycji zaważyły wyniki przetargu na ulicę Podgórze, na którą miasto pozyskało dofinansowanie w ramach Rezerwy Ogólnej Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej . Mniejsza niż zakładał kosztorys inwestorski kwota jaką zaoferował zwycięzca, pozwoliła na blisko półmilionowe oszczędności z puli przyznanego dofinansowania. Władze Chełma mogły środki te oddać lub dodać drugie tyle i zaproponować ich rozdysponowanie na inne zadanie drogowe. Ostatecznie ministerstwo zaakceptowało propozycję miasta i w sierpniu wyraziło zgodę na kolejną inwestycję. Warunkiem były jednak prace na drodze wojewódzkiej lub krajowej i obejmujące tylko remont.

- Z analizy stanu technicznego dróg spełniających te kryteria, do prac kwalifikowało się przede wszystkim rondo przy ul. Hrubieszowskiej, które w ostatnim czasie ulega szybko idącej degradacji. Ze względu na posiadane środki, zakres prac rozszerzyliśmy o odcinki dróg przyległe do tego skrzyżowania -  mówi Krzysztof Tomasik dyrektor Zarządu Dróg Miejskich.

Oprócz gruntownego remontu jednego z największych w Chełmie rond, drogowcy pracami obejmą także Al. I AWP od wjazdu na os. Koniczynka oraz spory odcinek ul. Hrubieszowskiej wraz z remontem skrzyżowania ulicy Mościckiego z Wiejską.

Podobne wiadomości:

S19 - otwarta dwa wiadukty nad obwodnicą Lublina

S19 - otwarta dwa wiadukty nad obwodnicą...

Polskie drogi 2016-05-02

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.