mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Chełm: remont ronda i ul. Hrubieszowskiej

Chełm: remont ronda i ul. Hrubieszowskiej

Kierowców czekają spore utrudnienia w ruchu w miejscowości Chełm. Wszystko za sprawą kolejnej dużej inwestycji drogowej. Najprawdopodobniej już we wrześniu rozpocznie się remont sporego odcinka  jednej z głównych ulic miasta – ul. Hrubieszowskiej, a wraz z nim ronda przy skrzyżowaniu z ul. Żwirki i Wigury oraz fragmentów Al. I AWP. Przetarg na wykonawcę prac budowlanych został już ogłoszony. Prace powinny potrwać do końca listopada.

Chełm: remont ronda i ul. Hrubieszowskiej
O realizacji inwestycji zaważyły wyniki przetargu na ulicę Podgórze, na którą miasto pozyskało dofinansowanie w ramach Rezerwy Ogólnej Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej . Mniejsza niż zakładał kosztorys inwestorski kwota jaką zaoferował zwycięzca, pozwoliła na blisko półmilionowe oszczędności z puli przyznanego dofinansowania. Władze Chełma mogły środki te oddać lub dodać drugie tyle i zaproponować ich rozdysponowanie na inne zadanie drogowe. Ostatecznie ministerstwo zaakceptowało propozycję miasta i w sierpniu wyraziło zgodę na kolejną inwestycję. Warunkiem były jednak prace na drodze wojewódzkiej lub krajowej i obejmujące tylko remont.

- Z analizy stanu technicznego dróg spełniających te kryteria, do prac kwalifikowało się przede wszystkim rondo przy ul. Hrubieszowskiej, które w ostatnim czasie ulega szybko idącej degradacji. Ze względu na posiadane środki, zakres prac rozszerzyliśmy o odcinki dróg przyległe do tego skrzyżowania -  mówi Krzysztof Tomasik dyrektor Zarządu Dróg Miejskich.

Oprócz gruntownego remontu jednego z największych w Chełmie rond, drogowcy pracami obejmą także Al. I AWP od wjazdu na os. Koniczynka oraz spory odcinek ul. Hrubieszowskiej wraz z remontem skrzyżowania ulicy Mościckiego z Wiejską.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Elektryczna Kia Niro EV w 2018 roku w Polsce
Elektryczna Kia Niro EV w 2018 roku w Polsce
Kia zapowiedziała właśnie, że w pełni elektryczna Kia Niro EV pojawi się w polskiej ofercie marki jeszcze w czwartym kwartale 2018 roku. Auto ma mieć 450 kilometrów zasięgu.