mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Chełm: ul. Pogórze do remontu

Chełm: ul. Pogórze do remontu

Ponad 2 miliony złotych wyniesie dofinansowanie na remont ul. Podgórze. Drugie tyle zabezpieczone zostało już w budżecie miast Chełm. Kilkumilionowy remont ul. Podgórze,  będzie pierwszym etapem modernizacji przebiegającej przez miasto DK12.

Chełm: ul. Pogórze do remontu
ZDM przygotowuje już specyfikację przetargową na największą tegoroczną inwestycję drogową. Zakresem prac objęta ma zostać cała ulica Podgórze – od wjazdu do miasta do samego ronda im. Romana Dmowskiego. Popękany i podziurawiony asfalt zastąpi na całej szerokości ulicy nowa nawierzchnia, a po obydwu jej stronach pojawią się nowe chodniki. Zakres prac przewiduje również czyszczenie kanalizacji burzowej, wytyczenie nowych przejść dla pieszych oraz wymianę oznakowania poziomego i pionowego.|

Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku miasto przystąpi do  kolejnej ważnej inwestycji drogowej w ciągu miejskiego odcinka DK12. Chodzi o skrzyżowanie ulic Rejowieckiej i Szpitalnej, które oprócz fatalnego stanu nawierzchni wyposażone jest w przestarzałą sygnalizację świetlną. Planowane jest opracowanie projektu przebudowy tego skrzyżowania wraz z nową poprawiającą bezpieczeństwo sygnalizacją wielofazową. Jeśli uda się pozyskać dofinansowanie, prace mogłyby zostać przeprowadzone w przyszłym roku.
 

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic