mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Chełm: ul. Pogórze do remontu

Chełm: ul. Pogórze do remontu

Ponad 2 miliony złotych wyniesie dofinansowanie na remont ul. Podgórze. Drugie tyle zabezpieczone zostało już w budżecie miast Chełm. Kilkumilionowy remont ul. Podgórze,  będzie pierwszym etapem modernizacji przebiegającej przez miasto DK12.

Chełm: ul. Pogórze do remontu
ZDM przygotowuje już specyfikację przetargową na największą tegoroczną inwestycję drogową. Zakresem prac objęta ma zostać cała ulica Podgórze – od wjazdu do miasta do samego ronda im. Romana Dmowskiego. Popękany i podziurawiony asfalt zastąpi na całej szerokości ulicy nowa nawierzchnia, a po obydwu jej stronach pojawią się nowe chodniki. Zakres prac przewiduje również czyszczenie kanalizacji burzowej, wytyczenie nowych przejść dla pieszych oraz wymianę oznakowania poziomego i pionowego.|

Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku miasto przystąpi do  kolejnej ważnej inwestycji drogowej w ciągu miejskiego odcinka DK12. Chodzi o skrzyżowanie ulic Rejowieckiej i Szpitalnej, które oprócz fatalnego stanu nawierzchni wyposażone jest w przestarzałą sygnalizację świetlną. Planowane jest opracowanie projektu przebudowy tego skrzyżowania wraz z nową poprawiającą bezpieczeństwo sygnalizacją wielofazową. Jeśli uda się pozyskać dofinansowanie, prace mogłyby zostać przeprowadzone w przyszłym roku.
 

Podobne wiadomości:

Motor Show 2012 - galeria

auto motor i sport 0000-00-00

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.