mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Chińczycy chcą rozmawiać z GDDKiA zanim zrezygnują z budowy A2

Chińczycy chcą rozmawiać z GDDKiA zanim zrezygnują z budowy A2

W czwartek (02.06.2011) GDDKiA przesłała do firmy COVEC ostateczne wezwanie do przedstawienia realnego programu naprawczego dla budowanych odcinków autostrady A2. Chińskie konsorcjum poinformowało w piątek o zamiarze zrezygnowania z dalszej budowy. Firma poprosiła GDDKiA o możliwość spotkania i rozmów, które jak pisze COVEC umożliwiłyby „prowadzenie dalszych robót na podstawie zawartych umów”.

Chińczycy chcą rozmawiać z GDDKiA zanim zrezygnują z budowy A2
Spotkanie takie z pewnością odbędzie się w tym tygodniu, tak by dać firmie COVEC możliwość przedstawienia propozycji rozwiązania kłopotów, które ma na budowie A2 jeszcze przed upływem 7-dniowego ultimatum postawionego chińskiemu konsorcjum w czwartek przez stronę polską. Jednocześnie nieprzedstawienie przez COVEC konstruktywnych rozwiązań opartych o ofertę wykonawcy, zapisy kontraktu i obowiązujące w Polsce i Unii Europejskiej przepisy prawa będzie skutkować koniecznością rozwiązania umów oraz upoważni Skarb Państwa do wystąpienia z roszczeniem na kwotę co najmniej 741 mln złotych – informuje GDDKiA.
 

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~warszawiak 2011-06-06

Trzydziestoparoletniego cyrku wokół najważniejszej polskiej autostrady ciąg dalszy. (powiem na razie tyle, o A2 i nie tylko wypowiadałem się na tym portalu wielokrotnie, ostatnio parę dni temu i nie chcę się powtarzać)

~kierowca 2011-06-06

Jest jedna sprawa, której nie rozumiem. Mam pytanie- jak kto jest, że na stronach kontraktów chińskich są zdjęcia do ostatnich dni maja, które pokazują,że budowa cały czas do końca ubiegłego miesiąca trwała, tymczasem roboty miały zostać przerwane rzekomo kilka tygodni temu??? Na zdjęciach wyraźnie było widać pracujących polskich podwykonawców a nie Chińczyków!!! Jak ktoś się orientuje w tej sprawie, to niech odpisze.

~obserwator 2011-06-06

Budowa tej autostrady to najwyższa racja stanu dla państwa!!!! Wszyscy odpowiedzialni za ten największy skandal w historii III rp- do natychmiastowej dymisji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

~romek 2011-06-06

Prosimy o podanie pełnego stanowiska stron szczególnie COVEC-u

~Remek 2011-06-06

Jakieś cholerne fatum wisi nad tą nieszczęsną autostradą...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?