mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Chińczycy pomogą budować drogi?

Chińczycy pomogą budować drogi?

Niewykluczone, że chińskie firmy zaczną ubiegać się o kontrakty związane z budową polskiej infrastruktury. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad dała do zrozumienia chińskim przedsiębiorcom, że jest otwarta na wszelkie propozycje. W grę wchodzi nawet 400 km autostrad.

Chińczycy pomogą budować drogi?
W ubiegłym tygodniu w Warszawie miało miejsce spotkanie, w którym wzięli przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, spółki PL.2012 oraz delegacja dwunastu chińskich firm, zainteresowanych budową dróg w Polsce.

Podczas rozmów przedstawiciele GDDKiA oraz spółki PL.2012 poinformowali delegację dwunastu chińskich firm, na jakich zasadach mogą one ubiegać się o kontrakty na budowę dróg i autostrad. Według Andrzeja Maciejewskiego, rzecznika GDDKiA, Generalna Dyrekcja jest otwarta na wszelkie propozycje, ponieważ rynek jest dostępny dla każdego wykonawcy na świecie, niezależnie czy jest to firma polska, europejska, amerykańska czy azjatycka. Zainteresowani wykonawcy mogą startować do przetargów już w najbliższym czasie. Chińczycy mogą zabiegać o budowę nawet 400 km autostrad.

Zdaniem Pawła Bednorza, reprezentującego chińskich przedsiębiorców w Polsce, do Warszawy przyjechali przedstawiciele firm, które są w stanie wybudować polskie drogi oszczędzając publiczne pieniądze. Te oszczędności mają wynikać przede wszystkim z tego, że Chińczycy wybudują je szybciej. Chcą oni nie tylko budować nasze autostrady, ale także stadiony oraz infrastrukturę kolejową.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~Pomoc drogowa 2008-12-06

Po mojemu autostrady powinny być budowane z trwalszych materjałów z betonu jak mają to w zwyczaju Niemcy. Tam wieżdżając na autostrady jest po prostu jakby twardziej pod kołami samochód szybciej jedzie, ma to wpływ na mniejsze złużycie paliwa i oczywiście jest bezpieczniej mniejsze koleiny i mniej częstszych robót drogowych - mniej wypadków.

~Prztyczka KM 2008-12-03

Po za tym ministstwo może mieć zawsze taki miecz Damoklesa na odwodzie, że firma musi naprawić braki i niedociągniecia na własny koszt. Aż tacy głupi Chińczycy to znowu nie będą i nie pozwolą sobie na coś takiego, o tym jestem przekonany. Do tego jeszcze taka firma by była odtąd wydalana czy wycofywana z przetargów na budowę dróg.

~romek 2008-12-02

Cement ,stal,zwir też z Chin?Robocizna stanowi chyba jakis 20% wartosci prac a może nawet mniej.Gdzie te oszczedności?A moze uczciwa kalkulacja

~madeinchina 2008-12-02

no to chińska jakość zawita na naszych drogach... jak to mówią tanie dwa razy drożej wychodzi...

~Kaprys 2008-12-02

Romek, Tybet to jest już zupelnie inna historia. My się tu nie zajmujemy polityką, to możesz poruszyć gdzie indziej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.