mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Chiński terminal na Bałtyku

Chiński terminal na Bałtyku

W weekend otwarto jeden z największych terminali kontenerowych na wybrzeżu Bałtyku. Jest to pierwszy etap inwestycji chińskiej spółki Hutchinson Port Holdings (HPH). W latach 2006 - 2008 zrealizowany zostanie drugi etap inwestycji. Po jego zakończeniu terminal będzie zajmował powierzchnię 15 ha, zaś moce przeładunkowe wyniosą 500 tys. kontenerów rocznie.

Chiński terminal na Bałtyku

"Zakończenie pierwszego etapu to powstanie Gdańsk Container Terminal jako istotnej bazy przeładunkowej kontenerów na Bałtyku. GCT jest ważnym nowym dodatkiem do sieci portowej HPH w Europie i wzmocni nasze usługi w północnej Europie kontynentalnej w portach Felixtowe, Harwich, Thamesport i Rotterdamie," powiedział John Meredith, Dyrektor Zarządzający Hutchinson Port Holdings.

Możliwości przeładunkowe terminalu to 150 tysięcy kontenerów rocznie. Obecnie zatrudniający 100 osób GCT przyjmuje jeden statek tygodniowo. Terminal w większości obsługuje połączenia dowozowe, które łączą Polskę z głównymi portami zachodniej Europy.  GCT ma dogodne połączenie z krajową siecią drogową w tym projektowaną i częściowo oddaną do użytku autostradą A-1. Posiadając własną bocznicę kolejową oraz dogodne połączenia z krajową siecią kolejową poprzez stację Gdynia Port, GCT zapewnia możliwość transportu kontenerów do i z terminalu pociągami blokowymi, w tym również kontenerów ciężkich mających ograniczenia w transporcie drogowym.

Tematy w artykule: pomorskie

Podobne wiadomości:

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy. Kiedy pojadą nim kierowcy?

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy....

Polskie drogi 2015-12-22

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Polskie drogi 2017-10-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross