mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Chorzów chce S11

Chorzów chce S11

Chorzów jest jednym z miast, w których mogą odbyć się mecze Euro 2012. Według prezydenta miasta, jednym z najważniejszych zadań jest przedłużenie drogi ekspresowej S11, która stanowiąc obwodnicę Chorzowa, połączyłaby się z autostradą A4 w Katowicach.

Chorzów chce S11
Nie wiadomo jeszcze czy w Chorzowie na pewno będą rozgrywane mecze Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012, o czym ma jesienią zdecydować UEFA, jednak miasto cały czas prowadzi przygotowania. O stanie prac związanych z organizacją Euro 2012 w Chorzowie rozmawiali Wojewoda Śląski Zygmunt Łukaszczyk i prezydent miasta Marek Kopel.

Wojewoda podkreślił, że na terenie województwa śląskiego trwają lub za chwilę rozpoczną się 34 inwestycje drogowe o wartości 20 mld zł, jednak zdaniem Marka Kopla jednym z najważniejszych zadań powinno być przedłużenie drogi ekspresowej S11. Wydłużenie planowanej trasy szybkiego ruchu (Koszalin – Poznań - Tarnowskie Góry) o około 15 km, z czego 9 km znalazłoby się na terenie Chorzowa, to ważna kwestia dla miasta, szczególnie w kontekście Euro 2012. Droga przebiegałaby przy Stadionie Śląskim w Chorzowie, a dalej łączyłaby się z autostradą A4 w Katowicach.

Ta ekspresowa obwodnica pozwoliłaby nie tylko łatwiej dojechać do stadionu, ale odciążyłaby również istniejące połączenia Katowic z Chorzowem. Po wybudowaniu tego łącznika możliwy byłby szybszy przejazd między autostradami A1, A4 i Drogową Trasą Średnicową. Prezydent Kopel zadeklarował, że Chorzów sfinansuje dokumentację tego odcinka.

Podobne wiadomości:

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku - ruszyły prace

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku...

Polskie drogi 2017-01-16

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~Ślązak 2008-08-03

Droga ekspresowa z Tarnowskich Gór do Katowic bardzo by się przydała i nie ważne czy tę drogę oznaczą jako S-11, czy S-79 (S-11 przebiegała by wtedy z Tarnowskich Gór do Pyrzowic, a S-79 od węzła z S-11 koło tego miasta, polami koło Nakła, Radzionkowa, a dalej tak jak teraz droga 911 do Bytomia i tam już nową trasą przez tereny poprzemysłowe Chorzowa do A-4 w Katowicach. Obecnie przejazd na tej ok. 30 km trasie wygląda koszmarnie i zajmuje sporo czasu. Pozdrowienia ze Śląska

~asd 2008-08-02

Obwodnica Chorzowa i tak musi w końcu powstac - niezależnie od Euro a szczególnie zanim zawali się beznadziejna estakada nad Rynkiem. Prezydent Chorzowa po prostu usiłuje się podpiac pod Euro 2012 i słusznie, ponieważ to samo robi pozostałe pięc miast.

~bart 2008-07-31

o czym ty mowisz sie chlopie zastanow, najpierw niech zbudują odcinek z Poznania (mecze) do Chorzowa, a potem niech deliberują o 'przedłużeniach'. Przedłużeniach czego? Drogi której nie ma? Czy macie na myśli te marne parę kilometrów S11 od Poznania do Kórnika? Czyli poprawa nawierzchni na drodze która od lat i tak była czteropasmowa? Obudzcie się - S11 jest na liście rezerwowej, nie będzie żadnej budowy, nie wierzę w cuda. Jeśli w Chorzowie byłyby mecze, to powinna być zbudowana cała droga od Poznania, a na to się nie zanosi. Pzdr

~Alfista 2008-07-31

Sądzę, że ta trasa może być bardzo przydatnym połączeniem. Dziwnym by było gdyby S11 kończyła się na A1 w pobliżu Tarnowskich Gór, powinna dojechać tak jak się proponuje do A4 - w centrum Górnego Śląska - wtedy w pełni spełni funkcję skomunikowania Górnego Śląska z Wielkopolską

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Japoński koncern rozpoczyna prace nad ciężarówką napędzaną ogniwami paliwowymi. Jest to kolejny pojazd Toyoty po autobusie FC Bus wykorzystujący innowacyjną technologię.