mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Chorzów otrzyma dofinansowanie na przebudowę DK 79

Chorzów otrzyma dofinansowanie na przebudowę DK 79

Chorzów otrzyma prawie 26 mln zł dofinansowania na przebudowę drogi krajowej nr 79 ulicy Katowickiej w Chorzowie wraz z estakadą na odcinku od skrzyżowania z ulicą Konopnickiej do skrzyżowania z ul. Metalowców. Planowany całkowity koszt wykonania projektu przekracza 30,5 mln zł.

Chorzów otrzyma dofinansowanie na przebudowę DK 79
Modernizacja odcinka drogi krajowej nr 79 wraz z estakadą, od ul. Konopnickiej do ul. Metalowców obejmuje między innymi: rehabilitację ustroju nośnego estakady, wykonanie nowej hydroizolacji obiektu, wymianę systemu odwodnienia, wymianę barier ochronnych na estakadzie, wymianę dylatacji poprzecznych, zabudowę ekranów akustycznych na estakadzie, a także ułożenie nowych nawierzchni asfaltobetonowych na całym przewidzianym do remontu odcinku drogi nr 79 (ul. Katowickiej) wraz z estakadą.

Projekt będzie realizowany przez Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie. Pierwszy przetarg ogłoszony przez MZUiM na wykonawcę zadania może jednak zostać unieważniony, gdyż wszystkie oferty na wykonanie zadania znacznie odbiegają od założonej wartości inwestorskiej. Decyzja w tej sprawie zapadnie w ciągu najbliższych dni.

Rozpoczęcie prac projektowych, zgodnie z planami MZiUM, powinno nastąpić w drugiej połowie 2010 roku. Rozpoczęcie robót drogowo - mostowych planowane jest na pierwszą połowę 2011 roku. W wyniku wcześniej przeprowadzonych ekspertyz technicznych i kontroli okresowej w roku 2007/2008 ocena obiektu wskazała na bezwzględną konieczność wykonania remontu kapitalnego.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.