mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ciąg dalszy boju o obwodnicę Augustowa

Ciąg dalszy boju o obwodnicę Augustowa

Na przyszły tydzień zapowiadane jest spotkanie „okrągłego stołu” w sprawie obwodnicy Augustowa. Podczas posiedzenia zainteresowane strony będą mogły przedstawić swoje argumenty dotyczące budowy drogowego obejścia na terenie Doliny Rospudy.

Ciąg dalszy boju o obwodnicę Augustowa
Posiedzenie „okrągłego stołu” odbędzie się w przyszłym tygodniu w Warszawie. Będzie to spotkanie wszystkich stron zainteresowanych budową obwodnicy Augustowa, która została wstrzymana przez Jarosława Kaczyńskiego w sierpniu ubiegłego roku. Zgodnie z wcześniejszymi założeniami 17 km obwodnica miała 500 m estakadą przecinać dolinę Rospudy, która jest chroniona w ramach unijnego programu Natura 2000. Najlepszy i jedyny według drogowców sposób na realizację tej inwestycji, stał się jednak źródłem konfliktu, który pomimo usilnych starań w dalszym ciągu nie został rozwiązany.

Problem może rozwiązać spotkanie, którego pomysłodawcami są Maciej Nowicki, minister środowiska oraz Cezary Grabarczyk, minister infrastruktury. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele obu resortów, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, organizacji pozarządowych w tym ekologicznych, samorządów lokalnych województwa podlaskiego i niezależni eksperci ds. budowy dróg i ochrony środowiska.

Dariusz Piontkowski, marszałek województwa podlaskiego, Adam Sieńko, komisarz Augustowa i Bogdan Dyjuk, radny sejmiku województwa podlaskiego zamierzają bronić budowanej inwestycji. Ich przeciwnikami będą ekolodzy, którzy sprzeciwiają się budowie obwodnicy przez cenne przyrodniczo tereny Doliny Rospudy.

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~kazel 2008-01-16

niech zrobią elegancki most wiszący i już. koszty będą zabójcze.... a najlepiej niech się tym zajmie Gronkiewicz na spółkę z Piskorskim...

~człowiek 2008-01-10

Jak widać dla pseudoekologów człowiek to ostatnie ogniwo.Ja tym ludziom kazałbym mieszkać w Augustowie,a nie z bogatym tatusiem i mamusią.Dla nich to fajna zabawa.Gdzie byli jak rozlała się ropa na Wiśle?Tam ich nie było jakoś widać żeby pracowali,bo pewnie to męczące.Tacy są właśnie ekolodzy!!!

~qwerty 2008-01-10

Wykonawca tj BUDOMEX-DROMEX tylko zaciera rece bo jesli nie dojdzie do realizacji tej obwodnicy to dostaną gigantyczne odszkodowanie wielokrotnie przekraczjące zysk jaki by mieli gdyby zrealizowali budowe! Bardzo wygodne rozwiązanie, dostac wielką kasę i nic nie rozbiąc :)

~krakus 2008-01-05

No normalnie cyrk, to sie juz robi powoli nudne ;) Jesli wszystkie budowy dróg w Polsce które koliduja z natura 2000 beda tak rozwiazywane to poszalejemy infratruktura ze hej :) 500m drogi a mamy do zbudowania kolo 3000 km autostrad i dróg szybkiego ruchu. Pozdrawiam

~V 2008-01-05

Most wiszacy, albo lepiej, tunel. Estakada ma w tym problem, ze filary sa w dolinie, i trzeba maszymi wjeczac zeby filary zabetonowac, takze most wiszacy bez podporow w samej dolinie (pod wartunkiem ze Unia za niego zaplaci) to byloby rozwiazanie. Trzeba tez jekies splywy w tym moscie zrobic zeby olej nie sciekal do doliny. Pozdrowienia

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.