mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Co dalej z S-5?

Co dalej z S-5?

Dodana w październiku bieżącego roku do podstawowej listy programu budowy dróg inwestycja, związana z budową drogi ekspresowej S-5, może znowu znaleźć się na liście rezerwowej.

Co dalej z S-5?

Na początku S-5 nie została uwzględniona przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego przy podziale unijnych pieniędzy. Ta kluczowa dla Euro 2012 trasa, trafiła na listę rezerwową unijnego programu Infrastruktura i Środowisko. Później rząd nie wpisał tej inwestycji do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2008-2012, gdzie znowu trafiła do rezerwy. Tuż przed wyborami sytuacja uległa diametralnej zmianie. Na początku października na jej powstanie zgodziła się Rada Ministrów, wpisując drogę na listę podstawowych zadań. Tym samym przed Euro 2012 trasa S-5 miała stać się drogą ekspresową na całym odcinku od Wrocławia przez Poznań do miejscowości Nowe Marzy koło Bydgoszczy, gdzie miała połączyć się z autostradą A-1.

Obecne plany ekspertów PO mogą opóźnić realizację projektu, gdyż zgodnie z ich raportem trasa na odcinku Poznań - Bydgoszcz może trafić na listę rezerwowych inwestycji państwa.

Modernizacja drogi ekspresowej S-5 na całej długości ma kosztować ponad 7 mld zł. Uwzględniony przez rząd odcinek z Poznania do Wrocławia o długości 175 km pochłonie około 4,2 mld zł. Budowa trasy powinna rozpocząć się w przyszłym roku. W pierwszej kolejności powstaną obwodnice kluczowych miast położonych wzdłuż trasy. Cała inwestycja ma być gotowa w 2011 roku.

Przeczytaj także:

S-5 Poznań - Wrocław na EURO 2012 (2007-10-04)


Wiesz więcej? - Zamieść własną relację i wygraj nagrody!

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~Michał 2007-12-12

Od Poznania do Bydgoszczy droga jest niepotrzebna.Natomiast do Wrocławia jak najszybciej.Najgorszy odcinek jest w powiecie Kościańskim,same wypadki,kolizje,koleiny,fatalna nawierzchnia.Pyle te plany niespoczęły na laurach jak przebudowa lini kolejowej z Wrocławia do Poznania.

~Casandra 2007-11-06

Hochsztapler TUSK daj sobie troche luzu. Daj Tuskowi porzadzic choc ze 100 dni a nie oceniaj go po tygodniu. Skad wiesz jaki bajzel pozostawil po sobie odchodzacy PiS ktory bedzie rzucal PO klody pod nogi aby oczernic PO. Tusk zdaje sobie sprawe jak wazna jest organizacja Euro 2012 i S5 powstanie nie jestem pewna czy przez Bydgoszcz ale wiem ze na pewno powstanie. Moze bedzie skrocona przez Inowroclaw ale na pewno bedzie.

~Hochsztapler TUSK 2007-10-30

Platformersy zrobili ludzi "w konia" !

~grz 2007-10-30

pomijając sprawy polityki, droga S5 na odcinki poznań-wrocław ma kluczowe znaczenie dla euro2012. Ale chyba jak zwykle 'ktoś nie pomyślał'

~kris 2007-10-30

Jak w sprawie Narodowego w Wawie, PO zapomniało poinformować wyborców o swoich planach. Totalny zawód! :((

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.