mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Co dalej z mostem Krasińskiego?

Co dalej z mostem Krasińskiego?

Most Krasińskiego według planów do 2010 roku ma połączyć centrum Żoliborza z Pragą-Północ. Przygotowania do realizacji inwestycji trwają, ale radni tych dzielnic zgłaszają wątpliwości.

Co dalej z mostem Krasińskiego?
Trasa Krasińskiego pobiegnie od placu Wilsona do ulicy Budowlanej i będzie miała długość ponad 3 km. Projektowana droga będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Powstaną też tory tramwajowe, ciąg pieszy oraz ścieżka rowerowa. Nad torami kolejowymi linii Warszawa – Gdańsk przewidziano wiadukt, natomiast na skrzyżowaniach z Jagiellońską, jezdniami zjazdowymi z Wisłostrady oraz na placu Wilsona – sygnalizacje świetlne. Nowa przeprawa przez Wisłę będzie miała 722 m. Całość inwestycji pochłonie około 480 mln zł.

W tej chwili przygotowania do budowy idą zgodnie z harmonogramem, nie ma żadnych opóźnień i w marcu przyszłego roku powinien być gotowy projekt budowy. Jednak pojawiają się wątpliwości zgłaszane przez radnych Pragi-Północ i Żoliborza. Przed budowami innych przepraw radni poszczególnych dzielnic starali się przyspieszać ich otwarcie. W przypadku mostu Krasińskiego jest odwrotnie.

Najpierw pojawiły się protesty na Żoliborzu, a teraz samorząd Pragi-Północ domaga się, aby zmniejszyć uciążliwość dla mieszkańców okolicy i wybudować lokalną przeprawę po której nie będzie prowadzony ruch tranzytowy ciężarówek, oraz żeby wcześniej powstał most Północny. Takie samo stanowisko w sprawie mostu Północnego ma rada Żoliborza, gdyż ruch z mostu Krasińskiego może zakorkować pl. Wilsona i całą dzielnicę.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~pckloss 2007-12-14

Skandal !! Cała Praga stoi codziennie w korkach, a grupka gamoni domaga się specjalnych przywilejów dla dzielnicy!

~kibic 2007-12-08

bodować bodować i nie pytać radnych !!!

~z miasta RZ 2007-12-07

radni blokujący inwestycje..... - kurcze ja to też znam, tutaj jest to samo....!!!

~WOJTEKWOJTEK 2007-12-07

Maruda : nie bierzesz pod uwagę że to co nawiedzony dziennikarz napisze to w warunkach warszawskich termin trzeba sobie wydłużyć dwa razy....

~jajo 2007-12-07

brawo dla radnych blokujacych inwestycje....róbcie tak dalej, co z tego ze już teraz zakorkowany jest zały wjazd na most gdański, całe rondo żaba no i na trasie toruńskiej korki sa poprostu niewyobrażalne przy normalnych warunkach, a gdy wydarzy sie jakiś wypadek to wszystko stoi, załamuje sie jak czytam takie newsy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic