mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Co dalej z mostem Krasińskiego?

Co dalej z mostem Krasińskiego?

Most Krasińskiego według planów do 2010 roku ma połączyć centrum Żoliborza z Pragą-Północ. Przygotowania do realizacji inwestycji trwają, ale radni tych dzielnic zgłaszają wątpliwości.

Co dalej z mostem Krasińskiego?
Trasa Krasińskiego pobiegnie od placu Wilsona do ulicy Budowlanej i będzie miała długość ponad 3 km. Projektowana droga będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Powstaną też tory tramwajowe, ciąg pieszy oraz ścieżka rowerowa. Nad torami kolejowymi linii Warszawa – Gdańsk przewidziano wiadukt, natomiast na skrzyżowaniach z Jagiellońską, jezdniami zjazdowymi z Wisłostrady oraz na placu Wilsona – sygnalizacje świetlne. Nowa przeprawa przez Wisłę będzie miała 722 m. Całość inwestycji pochłonie około 480 mln zł.

W tej chwili przygotowania do budowy idą zgodnie z harmonogramem, nie ma żadnych opóźnień i w marcu przyszłego roku powinien być gotowy projekt budowy. Jednak pojawiają się wątpliwości zgłaszane przez radnych Pragi-Północ i Żoliborza. Przed budowami innych przepraw radni poszczególnych dzielnic starali się przyspieszać ich otwarcie. W przypadku mostu Krasińskiego jest odwrotnie.

Najpierw pojawiły się protesty na Żoliborzu, a teraz samorząd Pragi-Północ domaga się, aby zmniejszyć uciążliwość dla mieszkańców okolicy i wybudować lokalną przeprawę po której nie będzie prowadzony ruch tranzytowy ciężarówek, oraz żeby wcześniej powstał most Północny. Takie samo stanowisko w sprawie mostu Północnego ma rada Żoliborza, gdyż ruch z mostu Krasińskiego może zakorkować pl. Wilsona i całą dzielnicę.

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~pckloss 2007-12-14

Skandal !! Cała Praga stoi codziennie w korkach, a grupka gamoni domaga się specjalnych przywilejów dla dzielnicy!

~kibic 2007-12-08

bodować bodować i nie pytać radnych !!!

~z miasta RZ 2007-12-07

radni blokujący inwestycje..... - kurcze ja to też znam, tutaj jest to samo....!!!

~WOJTEKWOJTEK 2007-12-07

Maruda : nie bierzesz pod uwagę że to co nawiedzony dziennikarz napisze to w warunkach warszawskich termin trzeba sobie wydłużyć dwa razy....

~jajo 2007-12-07

brawo dla radnych blokujacych inwestycje....róbcie tak dalej, co z tego ze już teraz zakorkowany jest zały wjazd na most gdański, całe rondo żaba no i na trasie toruńskiej korki sa poprostu niewyobrażalne przy normalnych warunkach, a gdy wydarzy sie jakiś wypadek to wszystko stoi, załamuje sie jak czytam takie newsy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
DS - PSA wybuduje w Polsce nową sieć salonów
DS - PSA wybuduje w Polsce nową sieć salonów
Jeszcze w tym roku francuski koncern otworzy pierwsze, niezależne obiekty sprzedające samochody marki DS. W ciągu dwóch lat powstanie sieć składająca się z 8 autoryzowanych punktów w największych aglomeracjach na terenie Polski.