mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Co dalej z obwodnicą Augustowa?

Co dalej z obwodnicą Augustowa?

Naczelny Sąd Administracyjny potrzymał decyzję o uchyleniu decyzji środowiskowej na budowę obwodnicy Augustowa przez dolinę Rospudy. W związku z kolejnym opóźnieniem mieszkańcy postanowili zaprotestować i przez sześć godzin blokowali krajową ósemkę.

Co dalej z obwodnicą Augustowa?
10 grudnia 2007 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzję środowiskową na budowę obwodnicy Augustowa przez dolinę Rospudy. W związku z tym Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad złożyła wniosek o kasację wyroku. Był on rozpatrywany przez Naczelny Sąd Administracyjny. Niestety ten także uchylił decyzję środowiskową, tym samym podtrzymując wyroku sądu niższej instancji.

W tej chwili nie są już prowadzone prace budowlane, jednak nie można powiedzieć, że nic się w tej sprawie nie dzieje. Przygotowywana jest dokumentacja, która ma pozwolić na uzyskanie nowej decyzji środowiskowej. Według GDDKiA nowe opracowanie ma być gotowe już pod koniec listopada bieżącego roku.

W związku z kolejnym opóźnieniem w realizacji obwodnicy, mieszkańcy Augustowa postanowili zaprotestować i 17 września przez sześć godzin blokowali drogę krajową nr 8 w Augustowie przy rondzie Marconiego, czyli przy Urzędzie Miasta. Do protestu mieszkańców przyłączyli się także podlascy przewoźnicy, którym również bardzo zależy na budowie obwodnicy.

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~miller 2008-09-19

A jak było referendum w tej sprawie, to w Augustowie frekwencja NIE PRZEKROCZYŁA wymaganego minimum, tj. 20%!!! Więc o co teraz ten krzyk?! Paru KOLESI, w których INTERESIE jest to, by obwodnica szła przez ICH działki (kupili je niedrogo projektując samodzielnie tę właśnie obwodnice), wynajmuje kilku pijaczków i mamy blokade (w obronie zycia mieszkańców ;). Tu nie chodzi o życie, zdrowie, czy Rospude - tylko o KASE!!! Jak obwodnica minie Rospude, to się okaże, że pare osób wtopiło pare złotych, w nikomu nie potrzebne działki.

~miller 2008-09-19

A jak było referendum w Augustowie w tej sprawie, to frekwencja NIE PRZEKROCZYŁA wymaganych 20%! Więc o co teraz ten krzyk? Paru cwaniaczków którym zależy żeby obwodnica szła po ich działkach, wynajmuje paru pijaczków i znudzonych gospodyń domowych i mamy blokade.

~dushek 2008-09-19

do człowiek: ekolodzy kombinują jak zbudować kawałek drobi bez głupiego wyniszczenia przyrody. A jak dzieciaki z augustowa tak masowo giną pod kołami tirów, to nie świadczy o nich za dobrze. No i dlaczego administracja augustowa nie pomyślała nad zabezpieczeniem przejść, zrobieniem świateł, postawieniem ograniczenia do 30km i co 100m fotoradaru. A jak znam polskie praktyki budowlane, to budowa drogi na bagnach zakończy się wielką katastrofa budowlaną, bo jakiś mądrala nie przewidzi, że jakiś filar bardziej siądzie, pracownik rąbnie na lewo tira cementu i się wszystko w diabły zawali do tego bagna. Trochę rozumu wszystkim życzę, a nie tylko jedyni słusznej propagandowo idei.

~czlowiek 2008-09-18

A gdzie sa ekolodzy? Dlaczego nie chronia srodowiska naturalnego czlowieka w Augustowie. W ich miejscu zamieszkania? A moze to nie jest wymierajacy gatunek? O ile wiem przyrost naturalny mamy ujemny.

~osskaa 2008-09-18

żaby odetchnęły z ulgą, redaktor Wajrak z Wyborczej i inne poyeby z organizacji ekologicznych z pewnością wzięli już swoją dolę za wykonanie zadania..

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.