mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Co na drogach wojewódzkich w kujawsko-pomorskim?

Co na drogach wojewódzkich w kujawsko-pomorskim?

Przebudowa odcinka DW nr 223 w Białych Błotach, odnowy w Lipnie, Golubiu-Dobrzyniu i Zamku Bierzgłowskim oraz modernizacja kolejnych dróg z wykorzystaniem środków unijnych - to najważniejsze zadania Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy w 2012 roku.

Co na drogach wojewódzkich w kujawsko-pomorskim?
- Do końca września 2012 roku powinniśmy zakończyć przebudowę DW nr 252 pomiędzy Zakrzewem i Włocławkiem – mówi dyrektor ZDW w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik. – W ramach tego projektu wzmacniamy konstrukcje drogi, dobudowujemy chodniki, zatoki autobusowe, azyle dla pieszych i wyspy spowalniające ruch. Staramy się podnieść komfort jazdy kierowców i jednocześnie zadbać o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu. Zależałoby nam na rozpoczęciu w możliwie najkrótszym czasie podobnych prac na DW nr 251 pomiędzy Żninem, a granicą województwa, na DW nr 548 pomiędzy Lisewem i Wąbrzeźnem, na DW nr 255 Strzelno-Pakość i na DW nr 559 Lipno-Kamień
Kotowy-granica województwa. Dokumentacją na te drogi powinniśmy dysponować w połowie roku. Warunkiem umożliwiającym realizację tych inwestycji jest jednak uzyskanie przez projektantów niezbędnych pozwoleń i decyzji. W przypadku DW nr 548 zostaliśmy zobowiązani dodatkowo do przygotowania raportu środowiskowego.

Opracowanie raportów środowiskowych wydłuża termin przygotowania dokumentacji, ale nie stanowi zagrożenia dla realizacji tych zadań. Są one wpisane do wieloletniego programu inwestycyjnego województwa kujawsko-pomorskiego i mają zapewnione finansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – zaznacza ZDW Bydgoszcz.

Kierowcy w regionie mogą liczyć też na kolejne remonty w ramach powierzchniowych utrwaleń nawierzchni. Prace będą się toczyły się miedzy innymi na: DW nr 258 pod Toruniem, DW nr 544 pod Brodnicą oraz na fragmencie DW nr 241 w okolicach Mroczy.

Wśród zadań realizowanych przez ZDW w Bydgoszczy będą także odnowy nawierzchni w Zamku Bierzgłowskim (DW nr 546), w Golubiu-Dobrzyniu na ul. Piłsudskiego (DW nr 534) oraz w Lipnie na ul. Okrzei i Kościuszki (DW nr 559). – Udało się nam także zagwarantować środki na modernizację DW nr 223 pomiędzy Bydgoszczą a węzłem Białe Błota. W pierwszej kolejności realizowany byłby odcinek pomiędzy planowanym rondem „Miedzyń” (skrzyżowanie z drogami na Trzciniec i Miedzyń) oraz skrzyżowaniem z ulicą Centralną w Białych Błotach. W tym roku wyremontowany zostanie też most w Elgiszewie na Drwęcy (DW nr 569) – dodaje Mirosław Kielnik.

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~romek 2012-03-03

Kolejne szalone pomysły z rondem "Miedzyn" o ewidentne spowoduje spowolnienie ruchu na tej drodze .Ok 30 tys samochodów przez parę godzin w szczycie 14-18 zablokuje ruch na ul.Szubinskiej do samego centrum.Niedawno doszło do groznego wypadku w tym miejscu co spowodowało blokowanie sie ruchu na 2 pasach w kierunku Szubina.Koniecznie chcaą wydac kasę.Dobry dwupoziomowy wezeł rozwiaze problemy na 50 lat

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.