mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Co piąty nowy kilometr do remontu

Co piąty nowy kilometr do remontu

- Co piąty kilometr dróg budowanych w Polsce wymaga remontu natychmiast po zbudowaniu - ujawnia w TVN CNBC Lech Witecki, pełniący obowiązki szefa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. GDDKiA twierdzi, że wykrywa wszystkie niedoróbki dzięki mobilnym laboratoriom wysyłanym na plac budowy.

Co piąty nowy kilometr do remontu
Generalna Dyrekcja od maja 2008 roku prowadzi zaostrzone kontrole na budowach dróg i odkrywa, że najczęstszym uchybieniem jest zła jakość asfaltu. GDDKiA przekonuje, że najdłuższe opóźnienia w oddaniu trasy do użytku wynikające z poprawek drogi podczas jej budowy nie przekraczają miesiąca. Wykonawca taką poprawkę wykonuje oczywiście na swój koszt, ale jest to właściwie jedyna kara, którą ponosi za fuszerkę. Niesolidny wykonawca może nadal brać udział w kolejnych przetargach. Ma się to zmienić. Sejmowa komisja infrastruktury pracuje właśnie nad projektem ustawy, która nierzetelnym wykonawcom zablokuje start w kolejnych przetargach.

Podobne wiadomości:

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

Nowy auto katalog 2011 - już jest

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~ja 2010-12-20

Ja też mam nadzieje, że Polska już nie długo będzie drugą grecją nie mogę się tej chwili doczekać

~Uwaga Ferdynat jest za PIS:) 2010-12-20

Jeśli kompletny półgłówku nie widzisz o ile zmieniła się infrastruktura w POLSCE to chyba żyjesz na prerii w usa:). Głąbie:) za czasów PIS wybudowano 0,8 km autostraday najmniej w historiii. TO JEST KPINA!!!!!!!!!!!!:). W tej chwili bijemy rekordy w budowie dróg. W przyszłym roku oddają Świecko - Nowy Tomyśl autostradę na którą PISIAKI kilka razy odwoływali przetargi. Dopiero umowę z AW podpisało PEŁO. Nie masz wiedzy zaprzaszam na sky scraper i odpolitycznij się bo nie dyskutujemy tu o naszych sympatiach typu: Kaczynski czy Tuskowiec.

~realista 2010-12-19

drogi Ferdynandzie, do lekarza!!

~Ferdynand 2010-12-16

Stan dróg jest fatalny w Polsce....od zawsze. W ogóle u nas drogi się buduje chyba z plasteliny, a nie z betonu i asfaltu. Jakość ich i trwałość jest żenująca. Na Zachodzie drogi buduje się na długie lata. W Polsce w dobrym stanie są tylko drogi.....wybudowane przez Niemców w czasie wojny :) Ilość i jakość dróg w Polsce to JEDNA WIELKA KPINA !!! Autostrad tu w zasadzie nie uświadczysz. Na co idą nasze podatki???!!! Benzyna po 5 zł (z czego ok. 70% to podatki) a i tak nie robi się nic dla zmotoryzowanych! Dodam jeszcze że Polska po "rządach" Platformy jest w wielkim dołku, jesteśmy już bankrutami !!!. Finansowo stoimy gorzej niż Grecja. Normalny rząd powinien ogłosić bankructwo i poddać się do dymisji!!! Ale nie PO które kurczowo trzyma się koryta i fałszuje wybory za wyborami.

~jk 2010-12-16

i takie mobilne laboratorium + ustawa rozwiaza w koncu najwiekszy problem polskich drog, czyli budowanie na odwal, oszustwa i korupcje. Wszyscy to wiedzieli i nikt nie mial odwagi przerwac tego zakletego kregu. Postawie prywatnie pomnik temu, kto to zrobi. Trzymam kciuki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando