mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Co z A1 Kowal-Brzezie?

Co z A1 Kowal-Brzezie?

Pod znakiem zapytania stoi budowa autostrady A1 Kowal-Brzezie przez obecnego wykonawcę, konsorcjum firm: SRB, John Sisk & Son Limited, PBG i Hydrobudowa. Ostateczna decyzja będzie znana po poniedziałkowym spotkaniu kierownictwa GDDKiA z właścicielem firmy SRB, Panem Johnem Siskiem. Zgodnie z deklaracją SRB sprzed kilku tygodni, dzisiaj miały zakończyć się rozmowy współkonsorcjantów dotyczące przejęcia kontraktu przez irlandzką część konsorcjum Wykonawcy, w związku z  postępowaniami upadłościowymi  prowadzonymi wobec członków konsorcjum to jest: PBG S.A;  Hydrobudowa Polska S.A;  Aprivia S.A.

Co z A1 Kowal-Brzezie?
Kilka tygodni temu (Sąd Rejonowy w Poznaniu wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości Spółki z możliwością zawarcia układu) po ogłoszeniu upadłości przez PBG, dotychczasowego lidera konsorcjum budującego A1 Brzezie-Kowal, firma SRB zadeklarowała GDDKiA gotowość kontynuacji prac, a jednocześnie oświadczyła, że do 10 sierpnia współkonsorcjanci będą prowadzili rozmowy zmierzające do zmiany układu sił wewnątrz konsorcjum.

W tym czasie, na polecenie GDDKiA, miały zostać wykonane prace zabezpieczające.  W 100% zostały wykonane polecenia Inżyniera Kontraktu, w zakresie np. wznowienia robót przy realizacji nasypów i warstw konstrukcyjnych wraz z zabezpieczaniem podbudowy kamiennej. W całości nie został natomiast wykonany wyznaczony zakres robót mostowych polegających na przygotowaniu do betonowania 10 obiektów i  zabetonowaniu 4 obiektów. Do GDDKiA nie wpłynął dotychczas dokument, który stanowiłby wypowiedzenie umowy przez Wykonawcę - informuje GDDKiA.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 77 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~banx 2012-08-16

termin oddania 1 czerwiec 2013 ???????????

~kk 2012-08-15

Cholera, jasna, jak GTC nikt specjalnie nie przeszkadzał (no może trochę Polaczek) to i mozna z Gdańska do Torunia dojechać, i nic nie pęka ani sie nie zapada. Ludzie najsłodziejsi, przecież my tą A1 próbujemy zrobić na Mazowszu, teren jakby uprasowany.A jakby tak trzeba było tunele wiercić w skale?Chiny na olimpiadę jakoś umiały, Irlandczycy u siebie też. Może nas po prostu ten temat przerasta, może trzeba nam ekspresówek a nie autostrad.Jedzie się po nich całkiem normalnie,tańsze to jest a i dupy zawracania tyle nie ma.No chyba że znowu surowce do budowy sobie a kontrakty sobie,nie mówiąc o kasie,która znowu chyba poszła się kochać....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport