mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Co z A1 Kowal-Brzezie?

Co z A1 Kowal-Brzezie?

Pod znakiem zapytania stoi budowa autostrady A1 Kowal-Brzezie przez obecnego wykonawcę, konsorcjum firm: SRB, John Sisk & Son Limited, PBG i Hydrobudowa. Ostateczna decyzja będzie znana po poniedziałkowym spotkaniu kierownictwa GDDKiA z właścicielem firmy SRB, Panem Johnem Siskiem. Zgodnie z deklaracją SRB sprzed kilku tygodni, dzisiaj miały zakończyć się rozmowy współkonsorcjantów dotyczące przejęcia kontraktu przez irlandzką część konsorcjum Wykonawcy, w związku z  postępowaniami upadłościowymi  prowadzonymi wobec członków konsorcjum to jest: PBG S.A;  Hydrobudowa Polska S.A;  Aprivia S.A.

Co z A1 Kowal-Brzezie?
Kilka tygodni temu (Sąd Rejonowy w Poznaniu wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości Spółki z możliwością zawarcia układu) po ogłoszeniu upadłości przez PBG, dotychczasowego lidera konsorcjum budującego A1 Brzezie-Kowal, firma SRB zadeklarowała GDDKiA gotowość kontynuacji prac, a jednocześnie oświadczyła, że do 10 sierpnia współkonsorcjanci będą prowadzili rozmowy zmierzające do zmiany układu sił wewnątrz konsorcjum.

W tym czasie, na polecenie GDDKiA, miały zostać wykonane prace zabezpieczające.  W 100% zostały wykonane polecenia Inżyniera Kontraktu, w zakresie np. wznowienia robót przy realizacji nasypów i warstw konstrukcyjnych wraz z zabezpieczaniem podbudowy kamiennej. W całości nie został natomiast wykonany wyznaczony zakres robót mostowych polegających na przygotowaniu do betonowania 10 obiektów i  zabetonowaniu 4 obiektów. Do GDDKiA nie wpłynął dotychczas dokument, który stanowiłby wypowiedzenie umowy przez Wykonawcę - informuje GDDKiA.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~banx 2012-08-16

termin oddania 1 czerwiec 2013 ???????????

~kk 2012-08-15

Cholera, jasna, jak GTC nikt specjalnie nie przeszkadzał (no może trochę Polaczek) to i mozna z Gdańska do Torunia dojechać, i nic nie pęka ani sie nie zapada. Ludzie najsłodziejsi, przecież my tą A1 próbujemy zrobić na Mazowszu, teren jakby uprasowany.A jakby tak trzeba było tunele wiercić w skale?Chiny na olimpiadę jakoś umiały, Irlandczycy u siebie też. Może nas po prostu ten temat przerasta, może trzeba nam ekspresówek a nie autostrad.Jedzie się po nich całkiem normalnie,tańsze to jest a i dupy zawracania tyle nie ma.No chyba że znowu surowce do budowy sobie a kontrakty sobie,nie mówiąc o kasie,która znowu chyba poszła się kochać....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes zaprezentował trzecią odsłonę luksusowego modelu CLS, który kilkanaście lat temu zapoczątkował erę czterodrzwiowych sedanów.