mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Co z A4 na wschodzie?

Co z A4 na wschodzie?

Wojewoda Podkarpacki Ewa Draus wyraziła swoje zaniepokojenie na temat braku harmonogramu budowy odcinka autostrady A-4 Rzeszów - Korczowa, tj. do granicy z Ukrainą. Kontynuowanie budowy autostrady A-4 zaplanowano jedynie na odcinku Kraków - Rzeszów w trzech etapach, do roku 2013.

Co z A4 na wschodzie?

Argumentem za przyspieszeniem realizacji budowy odcinka autostrady A-4 do granicy państwa, jest wzrastające z roku na rok natężenie ruchu tranzytowego z Europy Zachodniej na Ukrainę. Budowa autostrady do granicy państwa wydaje się więc oczywista, zwłaszcza że strona ukraińska już w 2004 roku przystąpiła do budowy odcinka autostrady od granicy z Polską w Krakowcu w kierunku Lwowa, który miał być przedłużeniem autostrady A-4 po stronie polskiej.

Zaniepokojenie Wojewody budzi także brak jednoznacznych zapisów dotyczących budowy fragmentu drogi ekspresowej S-19, biegnącej z północy na południe przez Podkarpacie, co wymaga budowy obwodnicy Rzeszowa, Dukli i Sokołowa Małopolskiego. Strona słowacka przystąpiła już do budowy drogi ekspresowej od granicy z Polską w Barwinku do Świdnika wraz z jego obwodnicą, a także obwodnicę Preszowa.

Wojewoda wystąpiła ponadto do Ministra Transportu z wnioskiem o pilną modernizację magistrali kolejowej z Tarnowa do Przemyśla, a także o  przebudowę i elektryfikację odcinka Rzeszów - Ocice, na trasie kolejowej Rzeszów - Radom - Warszawa.

Przeczytaj także:

Deklarowana S19 (2006-01-31)

Lokalizacja podkarpackiej A4 (2006-01-04)


Podobne wiadomości:

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

Polskie drogi 2017-07-11

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~Armand 2006-08-13

Moim zdaniem jest to żenada , że przez podkarpacie nie przechodzi żadna autostrada!Inwestiorzy często rezygnóją z inwestycji w tym regionie ,ponieważ nie ma odpowiednich dróg by mogli wozić swe produkty!A co robią WŁADZE chyba śpią!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.