mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Co z A4 na wschodzie?

Co z A4 na wschodzie?

Wojewoda Podkarpacki Ewa Draus wyraziła swoje zaniepokojenie na temat braku harmonogramu budowy odcinka autostrady A-4 Rzeszów - Korczowa, tj. do granicy z Ukrainą. Kontynuowanie budowy autostrady A-4 zaplanowano jedynie na odcinku Kraków - Rzeszów w trzech etapach, do roku 2013.

Co z A4 na wschodzie?

Argumentem za przyspieszeniem realizacji budowy odcinka autostrady A-4 do granicy państwa, jest wzrastające z roku na rok natężenie ruchu tranzytowego z Europy Zachodniej na Ukrainę. Budowa autostrady do granicy państwa wydaje się więc oczywista, zwłaszcza że strona ukraińska już w 2004 roku przystąpiła do budowy odcinka autostrady od granicy z Polską w Krakowcu w kierunku Lwowa, który miał być przedłużeniem autostrady A-4 po stronie polskiej.

Zaniepokojenie Wojewody budzi także brak jednoznacznych zapisów dotyczących budowy fragmentu drogi ekspresowej S-19, biegnącej z północy na południe przez Podkarpacie, co wymaga budowy obwodnicy Rzeszowa, Dukli i Sokołowa Małopolskiego. Strona słowacka przystąpiła już do budowy drogi ekspresowej od granicy z Polską w Barwinku do Świdnika wraz z jego obwodnicą, a także obwodnicę Preszowa.

Wojewoda wystąpiła ponadto do Ministra Transportu z wnioskiem o pilną modernizację magistrali kolejowej z Tarnowa do Przemyśla, a także o  przebudowę i elektryfikację odcinka Rzeszów - Ocice, na trasie kolejowej Rzeszów - Radom - Warszawa.

Przeczytaj także:

Deklarowana S19 (2006-01-31)

Lokalizacja podkarpackiej A4 (2006-01-04)


Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Wszystkie autostrady w Polsce będą płatne!

Polskie drogi 2016-12-21

Komentuj:

~Armand 2006-08-13

Moim zdaniem jest to żenada , że przez podkarpacie nie przechodzi żadna autostrada!Inwestiorzy często rezygnóją z inwestycji w tym regionie ,ponieważ nie ma odpowiednich dróg by mogli wozić swe produkty!A co robią WŁADZE chyba śpią!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.