mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Co z tą drogą?

Co z tą drogą?

Gdańsk Transport Company, koncesjonariusz autostrady A-1 zapowiadał na 22 grudnia otwarcie odcinka A-1, ale termin może ulec zmianie. W tej chwili trwa odbiór techniczny drogi,  jednak w dalszym ciągu Minister Infrastruktury nie podjął decyzji w tej sprawie.

Co z tą drogą?
25 km odcinek autostrady A-1 z Rusocina do Swarożyna jest już praktycznie gotowy. Trwają jeszcze prace wykończeniowe m.in. montaż barier energochłonnych, ale już rozpoczął się odbiór techniczny drogi. Odbiór przeprowadza komisja, w skład której wchodzą przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz pracownicy wojewódzkiego inspektoratu nadzoru budowlanego. Prace mają się zakończyć do 18 grudnia.

Jakość prac została wcześniej sprawdzona przez specjalistyczną firmę, zatem odbiór powinien przebiec pomyślnie i kierowcy mogliby korzystać z nowego odcinka autostrady już od 22 grudnia bieżącego roku, jednak niezbędna jest jeszcze decyzja Ministra Infrastruktury.

Termin oddania drogi do użytku zależy od decyzji Cezarego Grabarczyka w sprawie poboru opłat na tym odcinku. Jeśli zostaną wprowadzone opłaty, to droga zostanie otwarta dopiero w przyszłym roku, ponieważ GTC nie jest jeszcze przygotowane do pobierania opłat.
GDDKiA była za bezpłatnym przejazdem, aby skierować na A-1 jaka największą liczbę aut, a tym samym odciążyć drogę krajową nr 1, która ma być w przyszłym roku remontowana. Jednak bezpłatny przejazd pociąga za sobą większe wydatki dla państwa, które musiałoby zapłacić GTC 50 mln zł za korzystanie z tego odcinka autostrady.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~p 2007-12-15

Oni was tam wykończą w tym Gdańsku, A1 to już 10lat temu powina byc ile lepiej byście stali, port jakby sie rozwjiał. Ale chyba o to chodzi w tym kraju bo teraz lepiej jest jechać turystą na południe europy, bo dojazd lepszy a porty niemieckie są przecież ważniejsze niż nasze po co im konkurencję robić. W palestynie mają wojne a problemu z drogami nie mają.Śmieją się z nas, a raczej nie rozumjeją dlaczego my tych dróg wybudować sobie nie możemy, ba wybudować nawet wyremontować nie możemu porządnie.

~Krzysiek 2007-12-15

Panie Donaldzie , jeśli jesteście , tak jak zapowiadaliście , za polityką pro-gospodarczą , to sądzę aby jak najszybciej , otwierać gotowe odcinki tej trasy i jeszcze w tym roku, dać "zielone światło" dla odcinka z Mowych Marz do Torunia. Prowadzę małą działalnoś gospodarczą i "szlag minie trafia" PO obietnicach i dojeździe z Gdańska do Tczewa w czasie 1 Godz ( 30 km)

~Krzychulex 2007-12-14

To będzie kpina jak trzeba będzie płacić za te 25km. Będę stał w kolejce aby przejechać się 15minut.

~Piti 2007-12-12

Może wynegocjują jeszcze, mam taką nadzieję...

~z 2007-12-12

gdyby minister i zarząd GTC byli ludzmi myślącymi to wynegocjonowaliby jakiś kompromis

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.