mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Co z tą drogą?

Co z tą drogą?

Gdańsk Transport Company, koncesjonariusz autostrady A-1 zapowiadał na 22 grudnia otwarcie odcinka A-1, ale termin może ulec zmianie. W tej chwili trwa odbiór techniczny drogi,  jednak w dalszym ciągu Minister Infrastruktury nie podjął decyzji w tej sprawie.

Co z tą drogą?
25 km odcinek autostrady A-1 z Rusocina do Swarożyna jest już praktycznie gotowy. Trwają jeszcze prace wykończeniowe m.in. montaż barier energochłonnych, ale już rozpoczął się odbiór techniczny drogi. Odbiór przeprowadza komisja, w skład której wchodzą przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz pracownicy wojewódzkiego inspektoratu nadzoru budowlanego. Prace mają się zakończyć do 18 grudnia.

Jakość prac została wcześniej sprawdzona przez specjalistyczną firmę, zatem odbiór powinien przebiec pomyślnie i kierowcy mogliby korzystać z nowego odcinka autostrady już od 22 grudnia bieżącego roku, jednak niezbędna jest jeszcze decyzja Ministra Infrastruktury.

Termin oddania drogi do użytku zależy od decyzji Cezarego Grabarczyka w sprawie poboru opłat na tym odcinku. Jeśli zostaną wprowadzone opłaty, to droga zostanie otwarta dopiero w przyszłym roku, ponieważ GTC nie jest jeszcze przygotowane do pobierania opłat.
GDDKiA była za bezpłatnym przejazdem, aby skierować na A-1 jaka największą liczbę aut, a tym samym odciążyć drogę krajową nr 1, która ma być w przyszłym roku remontowana. Jednak bezpłatny przejazd pociąga za sobą większe wydatki dla państwa, które musiałoby zapłacić GTC 50 mln zł za korzystanie z tego odcinka autostrady.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Polskie drogi 2017-10-02

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~p 2007-12-15

Oni was tam wykończą w tym Gdańsku, A1 to już 10lat temu powina byc ile lepiej byście stali, port jakby sie rozwjiał. Ale chyba o to chodzi w tym kraju bo teraz lepiej jest jechać turystą na południe europy, bo dojazd lepszy a porty niemieckie są przecież ważniejsze niż nasze po co im konkurencję robić. W palestynie mają wojne a problemu z drogami nie mają.Śmieją się z nas, a raczej nie rozumjeją dlaczego my tych dróg wybudować sobie nie możemy, ba wybudować nawet wyremontować nie możemu porządnie.

~Krzysiek 2007-12-15

Panie Donaldzie , jeśli jesteście , tak jak zapowiadaliście , za polityką pro-gospodarczą , to sądzę aby jak najszybciej , otwierać gotowe odcinki tej trasy i jeszcze w tym roku, dać "zielone światło" dla odcinka z Mowych Marz do Torunia. Prowadzę małą działalnoś gospodarczą i "szlag minie trafia" PO obietnicach i dojeździe z Gdańska do Tczewa w czasie 1 Godz ( 30 km)

~Krzychulex 2007-12-14

To będzie kpina jak trzeba będzie płacić za te 25km. Będę stał w kolejce aby przejechać się 15minut.

~Piti 2007-12-12

Może wynegocjują jeszcze, mam taką nadzieję...

~z 2007-12-12

gdyby minister i zarząd GTC byli ludzmi myślącymi to wynegocjonowaliby jakiś kompromis

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.