mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Coraz bliżej S3 w Lubuskim

Coraz bliżej S3 w Lubuskim

Na ukończeniu jest projekt dobudowy drugiej drogi obwodnicy Gorzowa Wlkp., obwodnicy Międzyrzecza, a w przygotowaniu odcinek Sulechów-Nowe Miasteczko. - Jeśli w I-II  kwartale br. roku otrzymamy zgodę na rozpoczęcie procedur przetargowych, to w 2014 roku rozpoczniemy inwestycję. Szacujemy, że w połowie roku 2016 zakończymy te trzy zadania - powiedział Przemysław Hamera, dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, oddział w Zielonej Górze, który podczas sesji sejmiku.

Coraz bliżej S3 w Lubuskim
- W czerwcu 2013 r. zostanie oddany odcinek między Sulechowem a Międzyrzeczem,  w następnym roku między Gorzowem a Międzyrzeczem. W ostatnich latach przeprowadzono remonty na tych odcinkach i drogi te są w bardzo dobrym stanie technicznym – dodał dyrektor P. Hamera.

- Chciałbym dodać, że został przygotowany projekt nowej organizacji ruchu na drodze S3. Dla każdego powiatu przygotowaliśmy mapę dróg wojewódzkich w zamian za przekazanie dróg krajowych - powiedział wicemarszałek Jacek Hoffmann.


Radni Województwa Lubuskiego zapoznali się z informacją Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Zielonej Górze o inwestycjach wykonanych na drogach krajowych od 2010 roku i zamierzeniach na kolejne lata za szczególnym uwzględnieniem drogi S-3 Gorzów Wlkp. – Zielona Góra – Jakuszce i A-18 Olszyna – Golnice.

Podobne wiadomości:

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

S3 Sulechów - Zielona Góra: podpisano umowę

Polskie drogi 2016-02-23

Za mało pieniędzy na drogi. Więcej ekspresówek 2+1

Za mało pieniędzy na drogi. Więcej...

Polskie drogi 2016-01-07

Komentuj:

~jasiu 2013-04-06

Kto w tym kraju rzadzi? polglowki? -niezaleznie od tego kto przy korycie zawsze tak samo!...przez 3 lata beda teraz tam waskie gardla na obwodnicach duzych miast(tam gdzie powinny byc 3 pasy od poczatku),bo zbyt ciezko zrobic w Polsce cos jak sie nalezy za jednym razem,teraz trzeba znowu,pozwolenia, przetargi,marnowac kase i dawac kolesiom zarobic! Rzady to chyba jest ogolnie przekroj spoleczenstwa dlatego w Polsce taki balagan!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.