mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Coraz bliżej S3 w Lubuskim

Coraz bliżej S3 w Lubuskim

Na ukończeniu jest projekt dobudowy drugiej drogi obwodnicy Gorzowa Wlkp., obwodnicy Międzyrzecza, a w przygotowaniu odcinek Sulechów-Nowe Miasteczko. - Jeśli w I-II  kwartale br. roku otrzymamy zgodę na rozpoczęcie procedur przetargowych, to w 2014 roku rozpoczniemy inwestycję. Szacujemy, że w połowie roku 2016 zakończymy te trzy zadania - powiedział Przemysław Hamera, dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, oddział w Zielonej Górze, który podczas sesji sejmiku.

Coraz bliżej S3 w Lubuskim
- W czerwcu 2013 r. zostanie oddany odcinek między Sulechowem a Międzyrzeczem,  w następnym roku między Gorzowem a Międzyrzeczem. W ostatnich latach przeprowadzono remonty na tych odcinkach i drogi te są w bardzo dobrym stanie technicznym – dodał dyrektor P. Hamera.

- Chciałbym dodać, że został przygotowany projekt nowej organizacji ruchu na drodze S3. Dla każdego powiatu przygotowaliśmy mapę dróg wojewódzkich w zamian za przekazanie dróg krajowych - powiedział wicemarszałek Jacek Hoffmann.


Radni Województwa Lubuskiego zapoznali się z informacją Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Zielonej Górze o inwestycjach wykonanych na drogach krajowych od 2010 roku i zamierzeniach na kolejne lata za szczególnym uwzględnieniem drogi S-3 Gorzów Wlkp. – Zielona Góra – Jakuszce i A-18 Olszyna – Golnice.

Podobne wiadomości:

Za mało pieniędzy na drogi. Więcej ekspresówek 2+1

Za mało pieniędzy na drogi. Więcej...

Polskie drogi 2016-01-07

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~jasiu 2013-04-06

Kto w tym kraju rzadzi? polglowki? -niezaleznie od tego kto przy korycie zawsze tak samo!...przez 3 lata beda teraz tam waskie gardla na obwodnicach duzych miast(tam gdzie powinny byc 3 pasy od poczatku),bo zbyt ciezko zrobic w Polsce cos jak sie nalezy za jednym razem,teraz trzeba znowu,pozwolenia, przetargi,marnowac kase i dawac kolesiom zarobic! Rzady to chyba jest ogolnie przekroj spoleczenstwa dlatego w Polsce taki balagan!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nissan obniża ceny nowej Micry
Nissan obniża ceny nowej Micry
Nissan niespodziewanie obniża ceny modelu Micra. Popularny przedstawiciel segmentu B jest teraz tańszy we wszystkich wersjach wyposażeniowych.