mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Coraz bliżej budowy S17 Garwolin - granica województwa

Coraz bliżej budowy S17 Garwolin - granica województwa

Ruszają działania informacyjno-konsultacyjne dla drogi S17 od Garwolina do granicy województw mazowieckiego i lubelskiego. Dla inwestycji otrzymano decyzję środowiskową jesienią 2010 roku. W harmonogramie zakłada się rozpoczęcie budowy inwestycji podzielonej na dwa odcinki realizacyjne, jesienią 2014r. oraz zakończenie jej na jesień 2017r. Oddanie obwodnicy do ruchu spodziewane jest w II kwartale 2018r.

Coraz bliżej budowy S17 Garwolin - granica województwa
- Do 10 września można zapoznawać się z koncepcją programową przyszłej drogi ekspresowej S17 od Garwolina do granicy województw mazowieckiego i lubelskiego. Rozpoczęły się właśnie działania informacyjno-konsultacyjne, w trakcie których w siedzibach gmin Garwolin, Górzno, Sobolew i Trojanów można zapoznać się z dokumentacją drogi oraz zgłaszać swoje opinie i uwagi. Opracowywana przez firmę Sudop Polska koncepcja programowa budowy drogi ekspresowej jest jednym z elementów przygotowań do realizacji inwestycji - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Jeszcze w tym roku ogłoszony zostanie przetarg w trybie projektuj i buduj, co oznacza, że przyszły wykonawca inwestycji najpierw opracuje projekt budowlany i wykonawczy, uzyska wymagane decyzje i zezwolenia, a następnie wybuduje drogę ekspresową.

Planowana droga S17 pomiędzy Garwolinem a granicą województw mazowieckiego i lubelskiego na znacznej długości pokrywa się  z istniejącym przebiegiem drogi krajowej nr 17 omijając miejscowości: Gończyce, Trojanów oraz Żabianka. Na odcinku o długości 24,7 km zaplanowano trzy bezkolizyjne węzły drogowe: Górzno, Gończyce i Trojanów, umożliwiające wjazd na drogę ekspresową. Przewidziano także obsługę ruchu lokalnego między węzłami (bezkolizyjne przejazdy drogowe, drogi dojazdowe), obsługę ruchu komunikacji zbiorowej wraz z przystankami, bezkolizyjny ruch pieszych (kładki dla pieszych) oraz rowerowy, wybudowanie miejsc obsługi podróżnych (MOP), Obwodu Utrzymania Drogi (OUD) przy węźle Górzno oraz urządzeń służących ochronie środowiska i zdrowia ludzi.
Tematy w artykule: drogi ekspresowe

Podobne wiadomości:

Rusza budowa kolejnego odcinka S17

Rusza budowa kolejnego odcinka S17

Polskie drogi 2015-11-10

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

Polskie drogi 2017-07-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.