mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Coraz bliżej budowy obwodnicy Inowrocławia

Coraz bliżej budowy obwodnicy Inowrocławia

17 wykonawców zostało zakwalifikowanych do drugiego etapu przetargu na budowę obwodnicy Inowrocławia. Umowa z wykonawcą podpisana zostanie najprawdopodobniej w 2014 roku. Do 2018 roku kierowcy powinni skorzystać z obwodnicy.

Coraz bliżej budowy obwodnicy Inowrocławia
Wśród zainteresowanych są firmy m.in.: z Polski, Czech, Hiszpanii, Włoch, Niemiec i Portugalii.

Prawie 19 km trasa w ciągu dróg krajowych nr 15 i DK25 posiadająca po dwa pasy w obu kierunkach, ominie Inowrocław od wschodu i znacznie skróci czas przejazdu kierowców jadących na trasie Toruń – Poznań. Ograniczy też natężenie ruchu w tym uzdrowiskowym mieście i przyczyni się do podniesienia jakości życia jego mieszkańców.

Inwestycja zakłada budowę 3 węzłów drogowych ( „Latkowo”, „Jacewo” i „Tupadły” ), kilkunastu obiektów inżynierskich a także przebudowę istniejącej sieci drogowej. W ramach prac wykonanych zostanie również wiele urządzeń ochrony środowiska.

Nowa droga  w ciągu DK15 i DK25 połączy odcinek Strzelno-Inowrocław z trasą na Toruń. W dalszej perspektywie planowana jest budowa pięciokilometrowego odcinka obwodnicy między drogą nr 15 a drogą nr 25 łączącą Inowrocław z Bydgoszczą.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris dostarczy autobusy do Stalowej Woli
Solaris dostarczy autobusy do Stalowej Woli
Solaris otrzymał zamówienie na nowe autobusy elektryczne i infrastrukturę do ich ładowania. Produkty z Bolechowa trafią do Stalowej Woli.