mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Coraz bliżej budowy obwodnicy Inowrocławia

Coraz bliżej budowy obwodnicy Inowrocławia

17 wykonawców zostało zakwalifikowanych do drugiego etapu przetargu na budowę obwodnicy Inowrocławia. Umowa z wykonawcą podpisana zostanie najprawdopodobniej w 2014 roku. Do 2018 roku kierowcy powinni skorzystać z obwodnicy.

Coraz bliżej budowy obwodnicy Inowrocławia
Wśród zainteresowanych są firmy m.in.: z Polski, Czech, Hiszpanii, Włoch, Niemiec i Portugalii.

Prawie 19 km trasa w ciągu dróg krajowych nr 15 i DK25 posiadająca po dwa pasy w obu kierunkach, ominie Inowrocław od wschodu i znacznie skróci czas przejazdu kierowców jadących na trasie Toruń – Poznań. Ograniczy też natężenie ruchu w tym uzdrowiskowym mieście i przyczyni się do podniesienia jakości życia jego mieszkańców.

Inwestycja zakłada budowę 3 węzłów drogowych ( „Latkowo”, „Jacewo” i „Tupadły” ), kilkunastu obiektów inżynierskich a także przebudowę istniejącej sieci drogowej. W ramach prac wykonanych zostanie również wiele urządzeń ochrony środowiska.

Nowa droga  w ciągu DK15 i DK25 połączy odcinek Strzelno-Inowrocław z trasą na Toruń. W dalszej perspektywie planowana jest budowa pięciokilometrowego odcinka obwodnicy między drogą nr 15 a drogą nr 25 łączącą Inowrocław z Bydgoszczą.

Podobne wiadomości:

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross
Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross
Francuski producent mocno rozwija gamę crossoverów. Do oferty dołącza kompaktowy SUV – C3 Aircross. Klienci mogą już zamawiać u polskich dealerów przedpremierowe egzemplarze.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech