mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Coraz bliżej remontu DW 941

Coraz bliżej remontu DW 941

Pod koniec stycznia bieżącego roku miało miejsce kolejne spotkanie związane ze zbliżającym się remontem drogi wojewódzkiej nr 941 Głębce – Kubalonka. Aktualnie trwa procedura przetargowa na wybór wykonawcy. Prace na tym odcinku powinny ruszyć już na wiosnę.

Coraz bliżej remontu DW 941
W Istebnej odbyło się kolejne spotkanie informacyjne poświęcone zmianom w organizacji ruchu drogowego, które nastąpią po zamknięciu na czas remontu drogi wojewódzkiej nr 941 między Głębcami, a Kubalonką. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, samorządu gminy Istebna oraz samorządów przygranicznych gmin Republiki Czeskiej.

Obecnie prowadzona jest procedura przetargowa na wykonanie remontu tej wybudowanej przed wojną drogi (stan techniczny jest bardzo zły). 12 lutego bieżącego roku nastąpi otwarcie ofert przetargowych i jeśli nie będzie żadnych przeszkód, to prace remontowe będą mogły rozpocząć się już wiosną tego roku.

Drogowcy planują równoczesną przebudowę skrzyżowania na przełęczy Kubalonka z remontem biegnącego przez las odcinka drogi między Kubalonką, a Głębcami. Te dwa pierwsze etapy inwestycji wymagać będą całkowitego zamknięcia trasy dla ruchu. Przewidziano, że samochody osobowe i autobusy będą mogły jeździć z Istebnej przez Czarne. Droga ta jest bardzo wąska i na niektórych jej odcinkach ruch będzie wahadłowy. Z kolei samochody ciężarowe o masie całkowitej powyżej 15 ton, będą musiały jeździć przez Żywiec i Bielsko-Białą. Mieszkańcy Istebnej, Koniakowa i Jaworzynki dojeżdżający do pracy lub do szkoły w Cieszynie, będą mogli skrócić sobie objazd przez czeski Jabłonków i Trzyniec. Obecni na spotkaniu członkowie administracji samorządowej gminy Bukowiec potwierdzili, że władze przygranicznych gmin w pełni rozumieją taką potrzebę. Czeskie służby techniczne uzupełnią oznakowanie tak, żeby kierowcy z Polski łatwo mogli znaleźć drogę po czeskiej stronie.

Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross