mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Coraz bliżej remontu DW 941

Coraz bliżej remontu DW 941

Pod koniec stycznia bieżącego roku miało miejsce kolejne spotkanie związane ze zbliżającym się remontem drogi wojewódzkiej nr 941 Głębce – Kubalonka. Aktualnie trwa procedura przetargowa na wybór wykonawcy. Prace na tym odcinku powinny ruszyć już na wiosnę.

Coraz bliżej remontu DW 941
W Istebnej odbyło się kolejne spotkanie informacyjne poświęcone zmianom w organizacji ruchu drogowego, które nastąpią po zamknięciu na czas remontu drogi wojewódzkiej nr 941 między Głębcami, a Kubalonką. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, samorządu gminy Istebna oraz samorządów przygranicznych gmin Republiki Czeskiej.

Obecnie prowadzona jest procedura przetargowa na wykonanie remontu tej wybudowanej przed wojną drogi (stan techniczny jest bardzo zły). 12 lutego bieżącego roku nastąpi otwarcie ofert przetargowych i jeśli nie będzie żadnych przeszkód, to prace remontowe będą mogły rozpocząć się już wiosną tego roku.

Drogowcy planują równoczesną przebudowę skrzyżowania na przełęczy Kubalonka z remontem biegnącego przez las odcinka drogi między Kubalonką, a Głębcami. Te dwa pierwsze etapy inwestycji wymagać będą całkowitego zamknięcia trasy dla ruchu. Przewidziano, że samochody osobowe i autobusy będą mogły jeździć z Istebnej przez Czarne. Droga ta jest bardzo wąska i na niektórych jej odcinkach ruch będzie wahadłowy. Z kolei samochody ciężarowe o masie całkowitej powyżej 15 ton, będą musiały jeździć przez Żywiec i Bielsko-Białą. Mieszkańcy Istebnej, Koniakowa i Jaworzynki dojeżdżający do pracy lub do szkoły w Cieszynie, będą mogli skrócić sobie objazd przez czeski Jabłonków i Trzyniec. Obecni na spotkaniu członkowie administracji samorządowej gminy Bukowiec potwierdzili, że władze przygranicznych gmin w pełni rozumieją taką potrzebę. Czeskie służby techniczne uzupełnią oznakowanie tak, żeby kierowcy z Polski łatwo mogli znaleźć drogę po czeskiej stronie.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.