mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Coraz dłuższa autostrada A2

Coraz dłuższa autostrada A2

W niedzielę został oddany do użytkowania 17-kilometrowy odcinek autostrady A2. Do czasu uruchomienia odcinka C kierowcy mogą korzystać z pierwszych 25 kilometrów trasy.

Coraz dłuższa autostrada A2
Odcinek D autostrady A2 był budowany przez konsorcjum firm  Strabag Sp. z o.o., MOTA-ENGIL Polska S.A.,  Mota-Engil Engenharia e Construcao S.A.firme Strabag. Umowa na projekt i budowę ponad 17-kilometrowego odcinka autostrady A2, o wartości 643,5 mln złotych, została podpisana we wrześniu 2009 roku.

W ramach kontraktu zrealizowano 17,6 km autostrady A2, w tym m.in.: 25 obiektów mostowych, węzeł autostradowy „Grodzisk Mazowiecki”, 2 miejsca obsługi podróżnych – MOP II „Brwinów” and MOP III „Brwinów”, plac poboru opłat „Pruszków”, stację poboru opłat „Grodzisk Mazowiecki”, drogi wojewódzkie, powiatowe, gminne i dojazdowe.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~warszawiak 2012-05-30

@ obserwator: Całkowicie się z Tobą zgadzam. Nie zdziwię się, jeżeli za parę dni za węzłem Pruszków ustawi się drogówka z suszarką; po przejechaniu znaku "koniec autostrady" i "początek drogi ekspresowej" mało kto zwalnia i jest to raj dla drogówki. Może to zrobiono celowo dla odbicia sobie kosztów wybudowania A2?

~obserwator 2012-05-29

warszawiak- nie czytałem wcześniej twoich poprzednich komentarzy, ale widzę ,że ten temat był już także przez ciebie poruszany. Mamy więc swoiste kuriozum- jakiego w Polsce do tej pory chyba jeszcze nie było- jedna trasa w tym samym miejscu oznaczona jest inaczej dwóch przeciwnych kierunkach. Dziwi mnie natomiast, że jest cisza na ten temat na innych portalach internetowych- a już szczególnie w mediach.

~warszawiak 2012-05-29

@ obserwator: Przeczytaj na tym portalu moje komentarze do artykułu: "Ruszyła autostrada A2!" z dnia 23.05.2012 r. A tak w ogóle, jeszcze wczoraj autostrada prowadziła...do centrum Błoni, Milanówka, czy Grodziska i...nigdy się nie kończyła. Po prostu przy zjeździe na węźle w okolicach Grodziska zapomniano postawić znak "koniec autostrady"; na tym samym węźle przy wjeździe do Warszawy znak "początek autostrady" był. Ciekawe, jak jest dzisiaj. Ale są to już oczywiście maciupeńkie drobiazgi. Teraz należy trzymać kciuki za dalsze odcinki.

~Vinc 2012-05-29

Z ekranami to jest ciekawa sprawa. Już nawet w szczerym polu je zakładają. A sprawa jest dość prosta. Robią to co jest w projekcie. A projektant umieszcza je tam gdzie może i tej firmy (to się też umieszcza w projekcie) która wykazuje największe zainteresowanie ochroną przed hałasem. Reszta w domyśle. Ale w sumie prima że coś oddają.

~obserwator 2012-05-29

A swoją drogą kompromitacja w oznakowaniu trasy!!! Mało kto zwrócił uwagę, że pomyleńcy drogowi postanowili oznaczyć nagle odcinek między Pruszkowem a Konotopą jako S!!!! Najdziwniejsze jest to, że ten sam odcinek z drugiej strony jest już oznaczony normalnie - jak w planach graficznym- czyli jako A. To swoiste kuriozum, już pomijam fakt, że cała ta trasa do Strykowa powinna mieć od razu po 3 pasy!!! Jednakże sukcesem rzeczywiście jest to, że powstanie tej trasy w końcu stało się faktem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.