mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Coraz więcej kilometrów na mapie drogowej Polski

Coraz więcej kilometrów na mapie drogowej Polski

Istniejąca sieć drogowa Polski powiększy się w ciągu najbliższych trzech miesięcy o 271 kilometrów nowych dróg szybkiego ruchu, w tym o 101 kilometrów nowych autostrad. W sumie do końca października będzie już blisko 460 km szybkich tras, które w tym roku GDDKiA udostępniła kierowcom.

Coraz więcej kilometrów na mapie drogowej Polski
Plan na najbliższy kwartał to oddanie 80 kilometrów autostrady A1 na północ od Łodzi, 21 kilometrów autostradowej obwodnicy Mińska Mazowieckiego w ciągu A2 oraz 170 km dróg ekspresowych:

  • S7 Kalsk – Miłomłyn
  • S8 Rawa Mazowiecka – gr. woj. łódzkiego
  • S8 obwodnica m.Zambrów i m.Wiśniewo
  • S8 Wrocław – Oleśnica
  • S8 Piotrków Tryb. – Rawa Mazowiecka
  • S11 Budowa Zachodniej Obwodnicy Poznania Etap IIa Złotkowo-Rokietnica
  • S19 Stobierna – Rzeszów

Tylko w pierwszym półroczu 2012 r. sieć dróg krajowych zwiększyła się o blisko 190 kilometrów tras szybkiego ruchu: 120 km autostrad i ponad 68 km dróg ekspresowych. Kierowcy mogą jeździć już chociażby odcinkiem autostrady A2 z Łodzi do Warszawy, który dał pierwsze autostradowe połączenie stolicy Polski z innymi europejskimi stolicami. Ponadto zmotoryzowani mogą pokonywać komfortowo kilometry autostradą A1 od Zabrza do Pyrzowic, częścią Zachodniej Obwodnicy Poznania w ciągu drogi ekspresowej S11, pomiędzy węzłami Poznań Zachód i Dąbrówka, drogą ekspresową S5 Poznań – Gniezno, zwana wschodnią obwodnicą Poznania, drogą ekspresową S1 Pyrzowice-Lotnisko, droga ekspresową S7 Gdańsk(A1) - Koszwały (Południowa Obwodnica Miasta Gdańska).

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

~dr Palme 2012-08-04

Ostatnio chciałem wjechać z 1 z okolic Łodzi na A2 do Warszawy. Żadnych tablic informacyjnych. Domyśliłem się, by kierować się krajową 14 na Łowicz. Oznakowanie to nasza Polska specjalność. Tyle miliardów poszło na drogę, ale jeszcze z kilka tysiaków na tablice zabrakło. Ale generalnie jest poprawa w udrogowieniu kraju.

~GS 2012-08-04

Dlaczego w tym serwisie o drogach nie ma tu nigdy zadnych lonkretnych mapek drog -co,gdzie i jak ? nie przykladaja sie tu do roboty na tej stronie....a polska drogowa rozpacz to szkoda gadac - dlugo jeszcze 3ci swiat!

~astrolog 2012-08-03

Do Stefana... Wladze Poznania nie maja zadnych prawnych mozliwosci zwiazanych z drogami krajowymi. Za nie wylacznie odpowiada GDDKiA, czyli panstwo.

~bmpo 2012-08-02

Do Sylwka Dwója z geografii. Jadąc od Piotrkowa do Warszawy to mamy Piotrków Rawę i granicę woj. łódzkiego. Zalecam mapę.

~Stefan 2012-08-02

Niech lepiej powiedzą, kiedy rozpoczną budowę brakującego 5,5 kilometrowego fragmnetu Zachodniej Obwodnicy Poznania w ciągu drogi S11. Oddano już do ruchu odcinek od autostrady A2 do Swadzimia, a teraz niedługo otworzą odcinek od Złotkowa do Rokietnicy. Wszystko fajnie ale nadal brakuje środkowego odcinka od Swadzimia do Rokietnicy. Przetarg został anulowany przez GDDKiA w Poznaniu i nikt nie potrafi powiedzieć, kiedy będzie wznowiony. Obwodnica bez wspomnianego odcinka nie przyniesie żadnych korzyści dla Poznania, ponieważ cały ruch tranzytowy na kierunku Wrocław - Piła, nadal będzie przejeżdzał przez miasto. To jest jakaś Polska paranoja, że gospodarskie władze Poznania nie potrafią się zorganizować i doprowadzić do rozpoczęcia budowy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.