mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Coraz większy ruch na drogach

Coraz większy ruch na drogach

W ciągu ostatnich pięciu lat średni dobowy ruch samochodowy zwiększył się w Polsce o 18% - wynika z Generalnego Pomiaru Ruchu, przeprowadzonego na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w 2005 r.

Coraz większy ruch na drogach

W 2005 roku średnio po drogach krajowych przejechały w ciągu doby 8224 samochody, a w roku 2000 - 2009. Jednocześnie z raportu wynika, że najbardziej obciążone są trasy międzynarodowe - tu średni ruch dobowy wynosi 13561 pojazdów.

Podczas badania zanotowano duże różnice pomiędzy poszczególnymi województwami. Największy ruch wystąpił w województwach śląskim (ponad 13000 poj./dobe), mazowieckim, małopolskim, łódzkim i opolskim. Najmniejszy zaś - w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim i świętokrzyskim. Mimo to jednak pomiar ruchu wykazał, że choć w województwach wschodnich ruch jest najmniejszy, to jednak od roku 2000 wzrósł tam o 25%.

Od roku 1995 ruch na sieci dróg miedzynarodowych systematycznie wzrasta, z wyjątkiem okresu 2000-2001, w którym wystąpiło okresowe załamanie w rozwoju ruchu drogowego związane ściśle z sytuacją gospodarcza kraju. Od roku 2002 nie zaobserwowano nietypowych zjawisk w rozwoju ruchu drogowego i wzrasta on w tempie od 3-4% rocznie.

Generalny Pomiar Ruchu jest dokonywany przez GDDKiA co pięć lat, a jego wyniki służą do planowania efektywnego rozwoju sieci drogowej - tak budowy nowych tras, jak i przebudowy istniejących.

Tematy w artykule: projekty drogowe

Podobne wiadomości:

DTŚ wyjdzie za Gliwice

DTŚ wyjdzie za Gliwice

Polskie drogi 2014-07-09

Węzeł Żnin powstanie szybciej niż zakładano

Węzeł Żnin powstanie szybciej niż zakładano

Polskie drogi 2014-11-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando