mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Czarny scenariusz dla Warszawy

Czarny scenariusz dla Warszawy

Warszawa 2025 rok: korki a nawet zablokowane ulice, około 750 tys. aut dziennie, gigantyczne ilości spalin i hałas - komunikacyjna apokalipsa? Prawie, to wizja Warszawy bez obwodnicy. Już dzisiaj straty czasu z powodu niewydolnego układu komunikacyjnego szacuje się na co najmniej 500 tys. godzin dziennie w skali całej Warszawy.

Czarny scenariusz dla Warszawy

Specjaliści z GDDKiA przewidują, że zwiększony ruch wypełni istniejące jeszcze rezerwy przepustowe ulic w części śródmiejskiej sieci, co spowoduje rozciągnięciem w czasie obu szczytów komunikacyjnych oraz wpłynie na zwiększenie emisji spalin i hałasu. Szacunkowo liczba pojazdów na Al. Jerozolimskich wrośnie z obecnych około 17 tys. do ponad 50 w 2025 roku. Do tego dochodzi jeszcze perspektywa doprowadzenia autostrady A2 do zachodnich granic stolicy. Mimo, że jest to priorytetowa w skali kraju inwestycja drogowa, to bez odpowiednich tras wylotowych i dróg w Warszawie będzie miała dramatyczne konsekwencje dla stolicy. W opinii specjalistów z firmy Profil grozi to całkowitą blokadą istniejących ulic i mostów.

Jedno jest pewne - tylko budowa obwodnicy ekspresowej w powiązaniu z planowanymi obwodnicami: miejską i śródmiejską może zapobiec sparaliżowaniu miasta i usprawnić przemieszczanie się pomiędzy dzielnicami Warszawy w perspektywie planowanego ruchu na 2025 rok. Przykładowo, już dzisiaj przez najbardziej obciążoną przeprawę drogową przez Wisłę - Most Grota - Roweckiego przejeżdża około 154 tys. pojazdów na dobę. Jeżeli nie powstanie obwodnica liczba ta urośnie do ponad 261 tys.

Przyszłe inwestycje bojkotowane są przez ekologów i mieszkańców w sąsiedztwie których znajdzie się obwodnica, co skutecznie opóźnia i blokuje jakiekolwiek prace projektowe czy budowlane. Pracownicy GDDKiA uspokajają, że dla spełnienia wysokich wymagań w zakresie środowiska i zapewnienia odpowiednich warunków mieszkańcom, projektowane drogi ekspresowe będą wyposażone w ekrany akustyczne, pasy zieleni izolującej, narzędzia do oczyszczania ścieków. Trasy niektórych odcinków poprowadzone zostaną tunelami: Południowa Obwodnica Warszawy na Ursynowie, Wschodnia Obwodnica Warszawy w Wesołej i wylotówka S-7 na Gdańsk w Bemowie.

Przeczytaj także:

Warszawska obwodowa TIR (2006-06-21)

Bliżej Mostu Północnego (2006-06-14)

Warszawskie wylotówki do remontu (2006-02-16)

Rozpoczęty remont Marszałkowskiej (2006-03-23)

Miliardowe plany w mazowieckim (2006-02-13)

 


Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~~ 2006-07-31

Ciekawe gdzie oni na ursynowie zmieszczą obwodnice..

~po...dróznik 2006-07-25

tak szczerze to jak wjeżdżam do Warszawy od strony Wrocławia to przypomina mi się Rumunia i obrzeża Bukaresztu...sprzed kilku lat.

~Yule 2006-07-24

Do Berlina z Katowic jedzie się 6 godzin. Do Pragi tak samo. Do Wiednia 5 godzin, do Bratysławy tak samo. Po co jechać do Warszawy?

~wstyd 2006-07-22

Żeby stolica nie miała obwodnicy ? Może specjalnie zwlekają z budową ,bo jakby już była to by się jakoś pusto zrobiło w Warszawie . Nareszcie mógłbym ominąć ten syf i najbardziej złodziejskie miasto w Polsce .

~areksen 2006-07-22

hmm tak sobie mysle... jesli Wawa JUZ JEST najbardziej zakorkowanym miastem w Polsce to co ci ekolodzy i mieszkancy (bo wprawdzie to im ta ekspresowka ma pomoc) mysla ze bedzie za 5, 10, 15 lat??? Co oni proponuja zamiast ekspresowki? przejazd z jednej czesci Wawy do drugiej ulicami gdzie swiatla stoja co 100 metrow???? A NA DODATEK ekoterrorysci i pseudomieszkancy porponuja zeby zamiast tych ekspresowek PRZEZ MIASTO, A2 przeszla z dala od Wawy przed OBAWA O TIRY Z ROSJI.. a tak naprawde to ruch tranzytowy jest na poziomie.... (UWAGA) 7% ogolnego ruchu Wawy!!! NAJBARDZIEJ smiesza mnie ci mieszkancy ktorzy MIMO WSZYSTKO mowia ze tak naprawde chca te ekpresowki, bo sa niewatpliwie POTRZEBNE ale nie kolo mojego osiedla tylko jakiegos innego!!! >>>>>>> A TAK NAPRAWDE TO OSIEDLA BYLY BUDOWANE TUZ OBOK REZERW POD TE EKSPRESOWKI... A REZERWY ISTNIEJA JUZ Z 30 LAT!!!!!!!!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.
Odgadnij model Odgadnij model