mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Czeka nas zmiana wykonawcy na A1 i A4

Czeka nas zmiana wykonawcy na A1 i A4

GDDKiA poinformowała, że będzie szukać nowych wykonawców na dokończenie budowy dwóch odcinków autostrad - A1 ze Strykowa do Tuszyna i A4 z Rzeszowa do Jarosława. Konsorcjum Polimex-Mostostal nie podołał tym zadaniom.

Czeka nas zmiana wykonawcy na A1 i A4
Informację taką podała wczoraj Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na swoim koncie na Twitterze. Póki co, GDDKiA nie podaje więcej szczegółów w tym temacie.

Więcej za to możemy się dowiedzieć ze stron ministerstwa infrastruktury i rozwoju. - Dotychczasowy wykonawca odcinków autostrady A1 Stryków - Tuszyn oraz A4 Rzeszów - Jarosław, Polimex-Mostostal doprowadził do bardzo dużych opóźnień kontraktowych na obu odcinkach, co uniemożliwia zakończenie przez tę firmę obu budów - możemy przeczytać w opublikowanym komunikacie. - Dlatego Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podjęła decyzję o szybkim ogłoszeniu postępowań przetargowych na wybór nowych wykonawców w celu jak najszybszego oddania do użytku kierowców obu odcinków autostradowych.

- Jednocześnie informujemy, że w związku tą sytuacją nie istnieje żadne ryzyko niewykorzystania środków unijnych przeznaczonych na budowę dróg w Polsce - dodało MIR.

Odcinek A4 Rzeszów-Jarosław jest ukończony w niemal 69 procentach. Szybkie przeprowadzenie postępowania przetargowego, wyłonienie wykonawcy i podpisanie umowy na dokończenie budowy daje możliwość zakończenia inwestycji w czasie gwarantującym pełne wykorzystanie przyznanych funduszy europejskich.

Budowa A1 Stryków-Tuszyn nie jest natomiast realizowana przy wsparciu środków UE.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Ultra, czyli oszczędne Audi

auto motor i sport 0000-00-00

Audi wprowadza do swojej oferty kolejne, po A3, modele, które będą nosiły łatkę auta przyjaznego środowisku, czyli spalającego mniej, co w przypadku tej marki oznacza dopisek "ultra" do nazwy modelu.

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~max 2014-01-22

Korupcja lub niekompetencja ludzi wybierajacych wykonawcow. Niezaleznie ktory to przypadek, powinni wyleciec. Ale nie mowi sie o tym zeby ich pociagnac do odpowiedzialnosci.

~p_brz 2014-01-21

Nie mamy dróg, "bo taki mamy klimat"...:)

~romek 2014-01-20

zegarek za 17 tysiaków tez jest mozliwy

~Andrzej 2014-01-20

jak to możliwe, że taie firmy wygrywają przetargi?

iparts 2014-01-16

Nie pozostaje nam nic innego jak przekonać się na własnej skórze czy teraz w końcu uda się dokończyć ten nieszczęsny odcinek.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.