mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Czeka nas zmiana wykonawcy na A1 i A4

Czeka nas zmiana wykonawcy na A1 i A4

GDDKiA poinformowała, że będzie szukać nowych wykonawców na dokończenie budowy dwóch odcinków autostrad - A1 ze Strykowa do Tuszyna i A4 z Rzeszowa do Jarosława. Konsorcjum Polimex-Mostostal nie podołał tym zadaniom.

Czeka nas zmiana wykonawcy na A1 i A4
Informację taką podała wczoraj Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na swoim koncie na Twitterze. Póki co, GDDKiA nie podaje więcej szczegółów w tym temacie.

Więcej za to możemy się dowiedzieć ze stron ministerstwa infrastruktury i rozwoju. - Dotychczasowy wykonawca odcinków autostrady A1 Stryków - Tuszyn oraz A4 Rzeszów - Jarosław, Polimex-Mostostal doprowadził do bardzo dużych opóźnień kontraktowych na obu odcinkach, co uniemożliwia zakończenie przez tę firmę obu budów - możemy przeczytać w opublikowanym komunikacie. - Dlatego Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podjęła decyzję o szybkim ogłoszeniu postępowań przetargowych na wybór nowych wykonawców w celu jak najszybszego oddania do użytku kierowców obu odcinków autostradowych.

- Jednocześnie informujemy, że w związku tą sytuacją nie istnieje żadne ryzyko niewykorzystania środków unijnych przeznaczonych na budowę dróg w Polsce - dodało MIR.

Odcinek A4 Rzeszów-Jarosław jest ukończony w niemal 69 procentach. Szybkie przeprowadzenie postępowania przetargowego, wyłonienie wykonawcy i podpisanie umowy na dokończenie budowy daje możliwość zakończenia inwestycji w czasie gwarantującym pełne wykorzystanie przyznanych funduszy europejskich.

Budowa A1 Stryków-Tuszyn nie jest natomiast realizowana przy wsparciu środków UE.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Używane Audi A4: co się psuje, na co uważać?

auto motor i sport 0000-00-00

Poprzednia generacja A4 (z roczników 2000-07) to jeden z najbardziej pożądanych modeli z drugiej ręki. Jednak awarie skrzyń biegów i silników mogą okazać się nader kosztowne.

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~max 2014-01-22

Korupcja lub niekompetencja ludzi wybierajacych wykonawcow. Niezaleznie ktory to przypadek, powinni wyleciec. Ale nie mowi sie o tym zeby ich pociagnac do odpowiedzialnosci.

~p_brz 2014-01-21

Nie mamy dróg, "bo taki mamy klimat"...:)

~romek 2014-01-20

zegarek za 17 tysiaków tez jest mozliwy

~Andrzej 2014-01-20

jak to możliwe, że taie firmy wygrywają przetargi?

iparts 2014-01-16

Nie pozostaje nam nic innego jak przekonać się na własnej skórze czy teraz w końcu uda się dokończyć ten nieszczęsny odcinek.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.