mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Czekamy na oferty na kolejny odcinek S17 w lubelskim

Czekamy na oferty na kolejny odcinek S17 w lubelskim

GDDKiA zaprosiła trzynastu wykonawców do złożenia swoich ofert cenowych na wybudowanie dwóch odcinków drogi ekspresowej S17 od obwodnicy Kołbieli do obwodnicy Garwolina o łącznej długości 22 km.

Czekamy na oferty na kolejny odcinek S17 w lubelskim
Pierwszy odcinek, stanowiący obwodnicę Kołbieli, mierzy 8,7 km długości. Poprowadzony jest całkowicie nowym śladem, po zachodniej stronie istniejącej drogi krajowej nr 17. W miejscu przecięcia z planowanym nowym przebiegiem DK50 powstanie węzeł Kołbiel. Drugi odcinek, który połączy obwodnicę Kołbieli z początkiem obwodnicy Garwolina, będzie miał długość ok. 13 km i przebiega w śladzie obecnej DK17. Na przecięciu z drogą wojewódzką 805 powstanie węzeł Lipówki.

W ramach inwestycji wybudowanych zostanie w sumie czternaście obiektów inżynierskich w ciągu drogi ekspresowej i nad nią, Miejsca Obsługi Podróżnych, urządzenia ochrony środowiska oraz drogi dojazdowe do obsługi ruchu lokalnego.

Realizacja nowej inwestycji będzie prowadzona w trybie projektuj i buduj, co oznacza, iż wyłoniony w przetargu wykonawca opracuje dokumentację projektową, uzyska decyzję o Zezwoleniu na Realizację Inwestycji Drogowej, a następnie dopiero wybuduje trasę. Przed oddaniem do ruchu opracuje również dokumentację  powykonawczą oraz uzyska decyzji dopuszczenia do użytkowania drogi. Nawierzchnia drogi ekspresowej wykonana będzie w technologii betonu cementowego.

Budowa ma być zrealizowana w terminie nie dłuższym niż 37 miesięcy od daty zawarcia umowy (do czasu realizacji nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca). Wykonawca może zaproponować skrócenie terminu o trzy miesiące, co będzie brane przy ocenie oferty podobnie jak wydłużenie gwarancji z pięciu do dziesięciu lat.


Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.