mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Czekamy na oferty na kolejny odcinek S17 w lubelskim

Czekamy na oferty na kolejny odcinek S17 w lubelskim

GDDKiA zaprosiła trzynastu wykonawców do złożenia swoich ofert cenowych na wybudowanie dwóch odcinków drogi ekspresowej S17 od obwodnicy Kołbieli do obwodnicy Garwolina o łącznej długości 22 km.

Czekamy na oferty na kolejny odcinek S17 w lubelskim
Pierwszy odcinek, stanowiący obwodnicę Kołbieli, mierzy 8,7 km długości. Poprowadzony jest całkowicie nowym śladem, po zachodniej stronie istniejącej drogi krajowej nr 17. W miejscu przecięcia z planowanym nowym przebiegiem DK50 powstanie węzeł Kołbiel. Drugi odcinek, który połączy obwodnicę Kołbieli z początkiem obwodnicy Garwolina, będzie miał długość ok. 13 km i przebiega w śladzie obecnej DK17. Na przecięciu z drogą wojewódzką 805 powstanie węzeł Lipówki.

W ramach inwestycji wybudowanych zostanie w sumie czternaście obiektów inżynierskich w ciągu drogi ekspresowej i nad nią, Miejsca Obsługi Podróżnych, urządzenia ochrony środowiska oraz drogi dojazdowe do obsługi ruchu lokalnego.

Realizacja nowej inwestycji będzie prowadzona w trybie projektuj i buduj, co oznacza, iż wyłoniony w przetargu wykonawca opracuje dokumentację projektową, uzyska decyzję o Zezwoleniu na Realizację Inwestycji Drogowej, a następnie dopiero wybuduje trasę. Przed oddaniem do ruchu opracuje również dokumentację  powykonawczą oraz uzyska decyzji dopuszczenia do użytkowania drogi. Nawierzchnia drogi ekspresowej wykonana będzie w technologii betonu cementowego.

Budowa ma być zrealizowana w terminie nie dłuższym niż 37 miesięcy od daty zawarcia umowy (do czasu realizacji nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca). Wykonawca może zaproponować skrócenie terminu o trzy miesiące, co będzie brane przy ocenie oferty podobnie jak wydłużenie gwarancji z pięciu do dziesięciu lat.


Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.