mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Czerwone światło dla Zakopianki

Czerwone światło dla Zakopianki

Krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował o czasowym wstrzymaniu prac projektowych nad odcinkiem drogi krajowej nr 7 z Poronina do Zakopanego.

Czerwone światło dla Zakopianki
W sprawie modernizacji drogi krajowej nr 7 na odcinku z Poronina do Zakopanego, trwały konsultacje społeczne jednak ze względu na brak porozumienia z mieszkańcami Poronina, którzy są przeciwni przedstawionemu przez GDDKiA wariantowi trasy, zapadła decyzja o czasowym wstrzymaniu prac projektowych.

Władze lokalne Poronina i Zakopanego wielokrotnie zapewniały GDDKiA, że mieszkańcy Podhala popierają rozbudowę "zakopianki", przedstawiając uchwały samorządów różnych szczebli z wnioskami o jak najszybszą realizację inwestycji. Ostatnie wydarzenia w Poroninie i Zakopanem pokazały, że zdanie lokalnych społeczności stoi w coraz większej sprzeczności z oficjalnym stanowiskiem samorządowych władz Podhala.

W związku z tym prace projektowe zostają wstrzymane do czasu opracowania polityki transportowej dla całego Podhala, do czego zobowiązał się w styczniu bieżącego roku Marszałek Województwa Małopolskiego. Dokument ten ma identyfikować problemy i wskazywać rozwiązania wszystkich potrzeb transportowych regionu z uwzględnieniem całej sieci dróg publicznych, a więc nie tylko krajowych, ale również samorządowych: wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Opracowanie ma brać pod uwagę kwestie: transportu kołowego, transportu szynowego, polityki parkingowej i komunikacji zbiorowej.  Zapisy tego dokumentu powinny zostać zaakceptowane przez ogół społeczeństwa na Podhalu, żeby podejmowane później działania nie budziły sprzeciwu.

Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Komentuj:

~Wojtek 2007-11-23

bardzo dobrze piszecie, niech Słowacy zarabiają na turystyce. a jest również Wisła, Ustroń, Krynica,Wierchomla, Piwniczna z Suchą Doliną, kasa niech idzie na dwujezdniową S7 do Chyżnego, tak żeby zdążyć do euro2012. Łatwiej się dojedzie na rohace , chopok itd.

~krakus 2007-11-23

No niestety, górale wola pozostawic droge w tym ksztalcie bo zapewnia im "dudki" to oczywiste. Jesli schowa sie ich za szczelnymi ekranami to nic juz wtedy nie zarobia. Troche mi ich zal, ale tak dlugo nie pociagna. Do Wisly czy Ustronia mozna sie dostac o wiele latwiej. Niedawno zmodernizowana S1 z Bielska do Cieszyna stala sie rasowa trasa. Wygodny dojazd na wypoczynek to niezmiernie wazna dla mnie sprawa. Tak jak wczesniejsi "komentatorzy" napisali, stanie w korku 6 godzin to dla mnie zbyt duza cena za mój urlop. Pozatym we Wisle Malince nielugo juz bedzie nowa skocznia ;) Wreszcie jakas Konkurencja dla Krokwii ;) pozdrawiam

~as 2007-11-22

Górale na Madagaskar! Byłem na stypendium w Niemczech, akademik był jakieś 500-700 metrów od pełnowymiarowej autostrady. Był ekran dzwiękochonny, pas zieleni i nie było praktycznie nic słychać, nawet w nocy.

~Wiśniowiecki 2007-11-22

GDDKiA podjęła słuszną decyzje. Jeśli matolstwo z Podchala nie chce rozbudowy Zakopianki, która na odcinku od Rabki do Zakopanego (DK 47) nie jest trasą tranzytową w interesie Polski, tylko drogą dojazdową dla turystów zmierzających na Podchale (czyli w interesie protestujących górali !!!) to pieniądze i wysiłek należy przenieść tam, gdzie ludzie chcą budowy drogi. Mój typ to budowa obwodnicy ŁAPCZYCY na trasie DK 4.

~Majster 2007-11-22

Zgadzam się z piszącymi wczesniej. W Zakopcu ostatnio byłem na sylwestra 2002 r.- koszmar, korki w samym mieście na godzine stania, spod Nosala w okolice dworca PKS stałem w korku godzinę, wszedzie tłum ludzi i kolejki a powrót to już w ogóle tragedia, wracałem 2 stycznia z Zakopca do Nowego Targu 1 godz. i 15 minut, kolega do Krakowa jechał 6,5 godziny. Jak Góralom nie pasują budowy dróg to sa przeciez inne miejsca, które moga sie stac zimowymi stolicami Polski i może tam warto budowac nowe drogi

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.