mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Część wschodniej obwodnicy Lublina pod ruchem

Część wschodniej obwodnicy Lublina pod ruchem

Otwarto wschodnią część obwodnicy Lublina. Udostępniono odcinek  pomiędzy położonym na przecięciu z DK-19 węzłem Lublin Rudnik a funkcjonującym już wyjazdem z miasta w stronę Piask. W najbliższych tygodniach kierowcy powinni zyskac także północny odcinek trasy.

Część wschodniej obwodnicy Lublina pod ruchem

Niespełna 13-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S17 ułatwi także dojazd na lotnisko w Świdniku. Kierowcy jadąc od strony Piask, Łęcznej czy też Lubartowa będą mogli skorzystać z fragmentu obwodnicy by dotrzeć do węzła Lublin Zadębie i dalej przez drogę wojewódzką 822 do portu lotniczego. Wschodnia część obwodnicy odciąży także leżącą w ciągu DK82 ul. Turystyczną. Kierowcy jadąc od strony Łęcznej mogą na węźle Lublin Tatary wybrać jeden z dwóch nowych wariantów dojazdu do centrum. Skręcić w prawo na obwodnicę i poprzez węzeł Lublin Rudnik wjechać do miasta lub skręcić w lewo a na węźle  Lublin Zadębie zjechać w ul. Mełgiewską.

Oddany do użytkowania odcinek jest czwartym z pięciu na jakie podzielono budowę drogi ekspresowej S17 Kurów – Lublin – Piaski.

Na przełomie października i listopada oddany zostanie północny fragment obwodnicy pomiędzy węzłami Lublin Sławinek i Lublin Rudnik (10,2 km) co pozwoli wyprowadzić ruch tranzytowy, a kierowcy będą mieli do dyspozycji już całą, blisko 70-kilometrową trasę szybkiego ruchu. 

Tematy w artykule: drogi ekspresowe obwodnice lubelskie

Podobne wiadomości:

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

Polskie drogi 2017-07-11

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia III 2017 - zachowaj twarz
Skoda Octavia III 2017 - zachowaj twarz
Odświeżona Skoda Octavia Scout ma teraz większy prześwit i lepszą przyczepność. Wybraliśmy się nią poza asfaltowe drogi.
Mini Countryman Mini Countryman