mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Czesi zajmą się mostem Grota w Warszawie

Czesi zajmą się mostem Grota w Warszawie

Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołanie Mota Engil co oznacza, że umowa na modernizację trasy zostanie podpisana w czerwcu. Most Grota w ciągu warszawskiej drogi ekspresowej S8 wyremontuje czeski Metrostav. Czesi chcą zbudować most za ponad 796 mln zł, czyli o około 200 mln więcej niż zaproponowało wykluczone konsorcjum. Zgodnie z umową most ma powstać w ciągu 27 miesięcy od zawarcia kontraktu, czyli do końca 2015 roku.

Czesi zajmą się mostem Grota w Warszawie
- Metrostav zaoferował wykonanie zadania za 796,3 mln zł i na jego realizację będzie miał 27 miesięcy od daty podpisania umowy (wraz z okresami zimowymi) w tym 120 dni na optymalizacje projektu - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

 W ramach kontraktu „Kontynuacja projektowania i przebudowa drogi ekspresowej S8 odcinek Powązkowska - Marki (ul. Piłsudskiego). Etap II: odc. węzeł Powązkowska - węzeł Modlińska” prawie pięciokilometrowy odcinek zostanie dostosowany do parametrów drogi ekspresowej. Ponadto przebudowane zostaną węzły: Powązkowska, Wisłostrada i Modlińska, drogi zbiorczo- rozprowadzające, infrastruktura techniczna, wybudowane zostaną chodniki, ciągi pieszo-rowerowe oraz ekrany akustyczne. Ponadto przewiduje się poszerzenie mostu im. Grota Roweckiego, gdzie w docelowym układzie będzie posiadał dwa razy po dwa pasy dla ruchu tranzytowego i dwa razy po trzy pasy dla ruchu lokalnego.
Tematy w artykule: most

Podobne wiadomości:

Nowy most na Sole w Żywcu już przejezdny

Nowy most na Sole w Żywcu już przejezdny

Polskie drogi 2015-10-15

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

~warszawiak 2013-06-17

Mniej więcej miesiąc temu pisałem na tym portalu, że tu jest widoczna cała indolencja obecnej ekipy GDDKiA. Wtedy GDDKiA podawala, że podpiszą umowę w maju (to był ostatni z wielokrotnie przesuwanych terminów), teraz mówi, że w czerwcu. A przetarg ciągnie się już od ponad 18 miesięcy, umowa jeszcze nie podpisana, czyli żadne prace nie mogą się rozpocząć. A roboty miały ruszyć zaraz po Euro...Kiedy skończyło się Euro, wszyscy wiedzą.

~obserwator 2013-06-15

Nie wiem czy dobrze się stało- jeżeli danego przetargu nie wygrywają takie firmy jak: Budimex, Skanska, Strabag, Mota, Dradagos , czy Eurovia- to z dokończeniem każdej inwestycji może być źle, a nawet bardzo żle!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.