mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Czesi zajmą się mostem Grota w Warszawie

Czesi zajmą się mostem Grota w Warszawie

Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołanie Mota Engil co oznacza, że umowa na modernizację trasy zostanie podpisana w czerwcu. Most Grota w ciągu warszawskiej drogi ekspresowej S8 wyremontuje czeski Metrostav. Czesi chcą zbudować most za ponad 796 mln zł, czyli o około 200 mln więcej niż zaproponowało wykluczone konsorcjum. Zgodnie z umową most ma powstać w ciągu 27 miesięcy od zawarcia kontraktu, czyli do końca 2015 roku.

Czesi zajmą się mostem Grota w Warszawie
- Metrostav zaoferował wykonanie zadania za 796,3 mln zł i na jego realizację będzie miał 27 miesięcy od daty podpisania umowy (wraz z okresami zimowymi) w tym 120 dni na optymalizacje projektu - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

 W ramach kontraktu „Kontynuacja projektowania i przebudowa drogi ekspresowej S8 odcinek Powązkowska - Marki (ul. Piłsudskiego). Etap II: odc. węzeł Powązkowska - węzeł Modlińska” prawie pięciokilometrowy odcinek zostanie dostosowany do parametrów drogi ekspresowej. Ponadto przebudowane zostaną węzły: Powązkowska, Wisłostrada i Modlińska, drogi zbiorczo- rozprowadzające, infrastruktura techniczna, wybudowane zostaną chodniki, ciągi pieszo-rowerowe oraz ekrany akustyczne. Ponadto przewiduje się poszerzenie mostu im. Grota Roweckiego, gdzie w docelowym układzie będzie posiadał dwa razy po dwa pasy dla ruchu tranzytowego i dwa razy po trzy pasy dla ruchu lokalnego.
Tematy w artykule: most

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Nowy most na Sole w Żywcu już przejezdny

Nowy most na Sole w Żywcu już przejezdny

Polskie drogi 2015-10-15

Komentuj:

~warszawiak 2013-06-17

Mniej więcej miesiąc temu pisałem na tym portalu, że tu jest widoczna cała indolencja obecnej ekipy GDDKiA. Wtedy GDDKiA podawala, że podpiszą umowę w maju (to był ostatni z wielokrotnie przesuwanych terminów), teraz mówi, że w czerwcu. A przetarg ciągnie się już od ponad 18 miesięcy, umowa jeszcze nie podpisana, czyli żadne prace nie mogą się rozpocząć. A roboty miały ruszyć zaraz po Euro...Kiedy skończyło się Euro, wszyscy wiedzą.

~obserwator 2013-06-15

Nie wiem czy dobrze się stało- jeżeli danego przetargu nie wygrywają takie firmy jak: Budimex, Skanska, Strabag, Mota, Dradagos , czy Eurovia- to z dokończeniem każdej inwestycji może być źle, a nawet bardzo żle!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando