mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Czesi zbudują most Grota w Warszawie

Czesi zbudują most Grota w Warszawie

Budowę mostu Grota w Warszawie zrealizuje czeska firma Metrostav - zdecydowała Komisja Przetargowa wykluczając jednocześnie z postępowania przetargowego konsorcjum z włoskim liderem (firma Astaldi). Czesi chcą zbudować most za ponad 796 mln zł, czyli o około 200 mln więcej niż zaproponowało wykluczone konsorcjum. Zgodnie z umową, której podpisanie planowane jest jeszcze w maju, most ma powstać w ciągu 27 miesięcy od zawarcia kontraktu, czyli do końca 2015 roku.

Czesi zbudują most Grota w Warszawie
Decyzja Komisji Przetargowej to kolejna już runda w przetargu na budowę mostu Grota w Warszawie. Pierwsza skończyła się decyzją, że najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum z Astaldi jako liderem, który wycenił, że jest w stanie zrealizowac inwestycje wg zoptymalizowanego przez siebie projektu za około 544 mln zł.  Czeska firma Metrostav zlożyla wówczas odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej wskazując, że oferta konkurencji jest rażąco niska. KIO przyjęło argumentację Czechów i nakazała GDDKiA ponowne przeanalizowanie ofert.

Efektem tego było odrzucenie oferty firmy Astaldi, oraz wybór jako najkorzystniejszej oferty firmy Metrostav. Czesi deklarują realizację kontraktu za kwotę 796,3 mln.

W ramach kontraktu pn.  "Kontynuacja projektowania na przebudowę drogi ekspresowej S8 odcinek Powązkowska - Marki (ul. Piłsudskiego). Etap II: odc. węzeł Powązkowska - węzeł Modlińska") zostanie przebudowany odcinek drogi ekspresowej S8 wraz z obiektem mostowym przez rzekę Wisłę tj. Most Grota-Roweckiego. Dodatkowo zostaną przebudowane węzły Wisłostrada, Modlińska oraz Powązkowska wraz z siecią dróg zbiorczo - rozprowadzających. Wykonawca w ramach zamówienia otrzymał dokumentację projektową, którą może optymalizować w ramach realizacji zamówienia.
Tematy w artykule: Warszawa most

Podobne wiadomości:

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Nowy most na Sole w Żywcu już przejezdny

Nowy most na Sole w Żywcu już przejezdny

Polskie drogi 2015-10-15

Komentuj:

~jumper 2013-05-21

do : warszawiak : jeśli szefem Genialnej Dyrekcji Dróg K.i A. jest od dłuższego czasu Pan "pełniący obowiązki dyrektora" Witecki a o budowie dróg każdy kto czyta to forum wie więcej niż on - to gdzie tu mowa o udolności i gospodarności... A szczytem perfidii jest pokazywanie przed kamerą rzecznik tej instytucji Pani Nelken - wypindrzonej, nie mającej pojęcia o temacie i kłamiącej w żywe oczy feministce pokroju Ministry Muchy. Gdyby przez ostatnie 4 lata działali jak każda prywatna instytucja - mielibyśmy obecnie dwa razy więcej odcinków dróg. Forsa z Unii się kończy a to co mamy przeżeramy a nie inwestujemy - ciekawe co premier zrobi z armią urzędników w centrali i 16 oddziałach GDDKiA jak już nie będzie czego kraść.

~warszawiak 2013-05-21

Przetarg ogłoszono ponad półtora roku temu. Ślimaczy się to wszystko ogromnie. Tutaj widać jak na dłoni cała indolencję GDDKiA. Nieudolność pogania nieudolność. Szkoda słów na opisywanie historii tego przetargu. Niech wreszcie podpisują umowę i niech jak najszybciej do diabła zaczną wykonywać prace.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.