mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Częstochowa: Skanska wykona most w ciągu alei Pokoju

Częstochowa: Skanska wykona most w ciągu alei Pokoju

Most drogowo-tramwajowy na Warcie w ciągu alei Pokoju w Częstochowie doczeka się modernizacji. Wykona ją Skanska na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu. Inwestycja będzie kosztowała 7,5 mln zł brutto.

Częstochowa: Skanska wykona most w ciągu alei Pokoju
Prace będą polegały na rozebraniu istniejącego obiektu i wybudowaniu w jego miejscu nowego mostu. Skanska wykona go do końca listopada tego roku.

Nowy most

Obecny most na alei Pokoju pochodzi z lat 50. Jest już w bardzo złym stanie technicznym i już dawno utracił swoją nośność. Od dłuższego czasu jezdnia w rejonie mostu jest zwężona z czterech do dwóch pasów, by zmniejszyć liczbę pojazdów jednorazowo znajdujących się na osłabionej budowli. Zakaz mijania się na moście mają także tramwaje.

- W miejscu doczasowego mostu powstaną dwa nowe obiekty o szerokości 9,70 i 18,60 m i długości całkowitej 41,5 m razem ze skrzydłami – mówi Michał Łukaszkiewicz, Skanska. Na czas budowy mostu ruch na alei Pokoju będzie całkowicie zamknięty – zarówno dla samochodów, jak i tramwajów.

Przebudowa drogi i torowiska

W ramach inwestycji Skanska wykona też ściankę oporową stabilizującą nasyp przy ścieżce rowerowej od strony północnej mostu, przebuduje drogi na dojazdach i chodniki.

- Przebudujemy też torowisko tramwajowe na dojazdach i sieć trakcji tramwajowej – mówi Michał Łukaszkiewicz.  Inwestycji będzie towarzyszyć przebudowa sieci, budowa kanalizacji deszczowej, umocnienie skarp i brzegów koryta rzeki.
Tematy w artykule: slaskie most Czestochowa remont Skanska

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes zaprezentował trzecią odsłonę luksusowego modelu CLS, który kilkanaście lat temu zapoczątkował erę czterodrzwiowych sedanów.